Ze světa IT

Navigace pro Android: Places

Najít tu správnou aplikaci, která slouží jako navigační systém je v současné době plné novodobých technologií dosti složitá záležitost. Někdo svěřuje své trasy klasickým přístrojům, které vás klidně zavedou na druhou stranu světa. Někdo dává pro změnu svoji důvěru do rukou googlovských appek, které vás snad někam zavedou.

A naopak někdo zase využívá různorodé aplikace, kterých lze naleznou poměrně velké množství. Pravdou však je, že v základu jsou všechny tyto varianty stejné, avšak několik rozdílů by se našlo – kvalita a vzhled. Ale zpět k tématu. Jedna z takových aplikací, které vám pomohou, když jste ztraceni je například Places. Jednoduchá aplikace, která vás dokáže jednoduše zavést na vámi požadované místo. Využití v ní naleznou především turisti či věrní uživatelé svých chytrých zařízení.

Places_logo

Ovládání této v základu jednoduché aplikace je opět velmi jednoduché, což se dá zařadit mezi výhodu této povedené a chytré aplikace. Uživatel se nemusí někam zdlouhavě registrovat a ani přihlašovat. Vlastně začnete jenom tím, že bez jakýchkoliv problémů přidáte místo. Také zde naleznete tři varianty zadávání souřadnic. Automaticky, což je nejlepší. Nebo je můžete zadat ručně, popřípadě označit na mapě.

Další podstatnou výhodou této aplikace je bezesporu kompas, který vám může posloužit k rychlé a poměrně také přesné orientaci v terénu, městě, atp. Za zmínku také stojí metrická soustava, časový interval aktualizace a pár dalších věcí, které bychom v aplikaci mohli také naleznout. Aplikaci s podklady od Googlu pro Android si stáhlo necelých 1000 uživatelů obchodu.

Aplikaci si můžete zdarma stáhnout. Poměrně velkým plusem je absence reklam a dalších otravných věcí, které by mohly narušit celkový vzhled a funkčnost aplikace. V základním nastavení podporuje tato zajímavá aplikace francouzštinu, angličtinu, němčinu a slovenštinu.

Avšak nyní k nevýhodám – jedním takovým mínusem je rozhodně absence zálohy dat, což by mohl být pro uživatele jeden z klíčových problémů při pravidelném a plnohodnotném používání aplikace.

Aplikace ke stažení: play.google.com

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT