Ze světa IT

Předražený Plextor Ninja-256 SSD

Společnost Plextor rozšiřuje své portfolio SSD disků o nový model jménem Ninja-256. Jedná se o ultratenké flashové disky, které využívají paměťové čipy od společnosti Toshiba.

Plextor SSD Ninja 256

Vyráběny jsou v 2,5 palcovém provedení, které se pyšní tloušťkou 7 mm a červeně laděným hliníkovým tělem. Jak již název napovídá, jedná se o 256 gigabajtový disk, který je vybaven čipy MLC NAND Flash, jež jsou vyráběny 34 nm technologií. Jako přenosový prvek propůjčí rozhraní SATA 6.0 Gbps, řadič Marvell 88SS9174, MTBF 1.5 milionu hodin a TRIM podporu.

Při tvrdé práci odkrojí ze zdroje 2.8 Wattu, při nečinnosti pouze 0,7 Watt. SSDčko slibuje rychlost čtení až 530 MB/s. Se zápisem je to o dost horší, zde je rychlost v syntetických testech jen a pouze 370 MB/s. Díky tomuto řadiči ale bude tkvít rychlost úplně někde jinde. Spíše se tento disk lépe popere s malými soubory, které jsou pro tyto produkty opravdovým oříškem.

Plextor Ninja-256 bude k dispozici již za pár dnů za 26 800 jenů, v přepočtu se jedná o sumu 7000 CZK, což je na tyto technické poměry dost velká cena. Jak se na tento disk díváte vy? Je i lepší a levnější varianta? Podělte se do komentářů, budeme jen rádi.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT