Mobilní telefonyZe světa IT

Oslím můstkem k BlackBerry Oslo

blackberry rim logo e1429341139728
RIM se mění na BB

Na internetu se objevila první fotografie modelu, který by měl být nástupcem BlackBerry Passportu. Nový model s kódovým označením Oslo byl v tichosti oznámen už na MWC v Barceloně. Podle zprávy, kterou přinesl server BlackBerry Central, by měl být nový model oficiálně představen 30. června tohoto roku, avšak datum ještě není oficiálně potvrzeno.

Zatím to vypadá, že na rozdíl od modelu Z3, který je oficiálně k dostání jen v několika vybraných zemích (Anglie, USA, Kanada a Indie), by měl být celosvětově prodávaným modelem. Jedinou výjimkou se zatím zdá být Čína. Pamatujte ovšem na to, že se jedná o velice předběžné informace, které se mohou do oficiálního uvedení telefonu změnit.

BlackBerry 2 Oslo

Vzhledově se BB Oslo velice podobá modelu Passport, kromě rohů, které jsou v případě nového modelu zaoblené. To jsme mohli vidět pouze u speciální verze Passportu pro operátora AT&T. Vypadá to tedy, že BlackBerry svému konceptu velké obrazovky a klávesnice s dotykovou vrstvou věří i do budoucna. Co se specifikací týče, zatím toho moc nevíme. Můžeme očekávat LCD displej o rozlišení 1440 x 1440 bodů. Zadní kameru s rozlišením 13 MPx, přední s rozlišením 2 MPx. Baterie by měla mít kapacitu 3 450 mAh, tedy stejnou jako Passport. Oslo by mělo přijít na trh s nainstalovaným BlackBerry OS ve verzi 10.3.2.

Úspěch Passportu je diskutabilní, přestože po představení modelu v září 2014 byla úplně vyprodána první dodávka telefonů v počtu 200 000 kusů, tak další prodejní čísla tak optimistická nejsou. Podle americké společnosti Morgan Stanley, by měl bývalý RIM prodat ve fiskálním roce 2016 alespoň 2-3 miliony kusů svých zařízení. Samotné BlackBerry by rádo vydělalo i 500 milionů dolarů pouze z vlastního softwaru, ale připouští, že oba cíle jsou nepravděpodobné.

Budeme doufat, že stávající i budoucí modely kanadské společnosti zajistí její ziskovost, vzhledem k tomu, že je BlackBerry (dříve Research in Motion, chcete-li RIM) jedním z nejstarší a nejvýznamnějších výrobců mobilních telefonů.

Jak se vám první pohled líbí? Používáte BlackBerry Passport, přijde vám tento koncept telefonů Blackberry dobrý, nebo dáváte přednost klasičtějším modelům typu Q10? Napište nám svůj názor do komentářů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony