HardwareZe světa IT

Polovina Američanů má něco od Applu

Když se řekne slovo Apple, každého z nás napadne něco jiného. Někomu vyvstane na mysl skvělý bussinesman a puntičkář Steve Jobs, jinému pak legendární hudební přehrávač, který se v tomto průmyslu stal jednoduše ikonou.

O jeho dominanci na trhu se spotřební elektronikou není pochyb, tuto skutečnost potvrzuje zajímavý průzkum, jež nebyl prováděn nikde jinde než za velkou louží.

appleimac2

Výzkum prováděla společnost Hart Research. Studie byla nazvána CNBC a monitoruje četnost zařízení pocházejících z Cupertina v amerických domácnostech. Ta ukazuje, že téměř celá polovina domácností v USA používá nějaký produkt Apple. V číslech to ukazuje 55 milionů domácností, což je téměř nepředstavitelné množství. A aby toho nebylo málo, v průměru má každá taková domácnost tři zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku.

Převážná většina vlastníků takových zařízení má velmi vysoké příjmy, 77 procent neklesne pod hranici hodnoty výdělku 75 000 $. Věk sehrál ve studii také velmi významnou roli, ukazuje se, že 63 procent vlastníků produktu Apple jsou ve věkové kategorii 18-34 let.

Naopak nejméně takových přístrojů vlastní lidé starší 64 let, ukusují si z celku 26%. Děti našli v Applu také zalíbení a zamíchali s kartami průzkumu. Celých 61% domácností s dětmi vlastní alespoň jeden jablečný výrobek.

To ukazuje jediné. Apple byl je a bude jednou z nejsilnějších značek, kterou si zakázníci vybírají kvůli vysoké dílenské kvalitě, inovativním praktickým řešením a hlavně tradici a atmosféře spojené s používáním Applu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware