Ze světa IT

PTG: Pomozte světu smartphonem

Pomozte světu, na kterém žijeme svým chytrým smartphonem. Společnost HTC se na svém blogu zmínila o zajímavé mobilní aplikaci Power To Give, která využívá výkon smartphonu při svém nabíjení (hladina akumulátoru musí být větší, než 85-90%). A jak to vůbec funguje?

Přes noc, kdy bude váš telefon připojen k WiFi a bude se nabíjet, je připojen do výpočetní infrastruktury. Darujete tak malou část svého nevyužitého výpočetního výkonu na dobrou věc. Tato síť pomáhá výzkumným projektům po celém světě tím, že sestavuje a shromažďuje údaje o vědeckých poznatcích potřebné k vyřešení některých z největších světových problémů v medicíně, fyzice a astronomii.

Aplikace Power To Give

PTG: Pomozte světu smartphonem

Zkuste popřemýšlet o tom (pokud by se do programu zapojilo jeden milion lidí, dosáhli by výpočetního výkonu 36,8 petaFLOPS), co by mohl váš mobilní telefon dělat při nabíjení, když ho nepoužíváte. Může pomoci vědcům najít léky na Alzheimerovu chorobu nebo AIDS. Nebo může pomoci najít dlouhodobé řešení pro 2,6 milionu lidí, kteří se snaží každý den najít pitnou vodu. Stejně tak by to mohlo pomoci s hladověním v některých zemích světa.

Infografiku o této aplikaci si můžete prohlédnout pod tímto odkazem. Informace o aplikaci Power To Give sledujte také na Twitteru pod hashtagem #HTCPOWERTOGIVE. Zapojíte se do tohoto programu? Chcete tvořit budoucnost a pomoci milionům lidí? Není nic jednoduššího, než si aplikaci stáhnout a každý večer připojit mobilní telefon na nabíječku a zapnout WiFi.

V aplikaci, která zabírá 4,21 MB si pak můžete vybrat z několika projektů (aktuálně je k dispozici šest  – SETI@home zaměřený na astronomii a psychologii, Einstein@home zaměřený také na astronomii a psychologii, SIMAP zaměřený na biologii a medicínu, PrimeGrid zaměřený na matematiku a hry nebo Yoyo@home zaměřený na aplikace či Word Community Grid), které chcete podpořit. Do projektů je nutné se přihlásit pomocí emailu a hesla.

Může tato aplikace změnit svět? Najdou se lidé, kteří ji začnou plně využívat? Používáte již tuto mobilní aplikaci? Dejte nám o tom vědět do komentářů níže, aktivita můžete pomoci dalším čtenářům.

Aplikace ke stažení zde: play.google.com

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Kolik takto výkonných telefonů leží ladem půl dne na stole? Kolik by udělaly „práce“? Nespočetně moc, než hraním nějakých přiblblých her, sledováním Facebooku, které vám jen ukrajují čas z života.

    1. Ano, je pravdou, že toho výkonu na kancelářských stolech leží opravdu mnoho. Tyto projekty vám mohou jednoho dne také zachránit život.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT