Tiskové zprávy

Prabos spouští aplikaci, díky které lze objednat boty na míru online

prabos logo freebit nove
Foto: Prabos

Český výrobce obuvi Prabos spouští aplikaci, díky které lze objednat boty na míru online. Vyvíjel ji svépomocí téměř tři roky.

Výrobce kvalitních volnočasových bot Prabos ze Slavičína u Zlína spustil aplikaci, jejíž technologie dokáže pomocí několika fotek vytvořit model nohy, na základě kterého zákazníkovi doporučí velikost bot a v budoucnu je i ušije na míru. Vývoj aplikace probíhal takřka tři roky a stál přibližně milion korun.

“V České republice podobná aplikace neexistuje, chtěli jsme být první. Tím spíš, když nám vývoj trval téměř tři roky. Ale ani tak to není dokonalé, ještě je třeba vychytat spoustu much,” říká Jaroslav Palát, spolumajitel firmy Prabos.

Prabos spouští aplikaci pro nákup bot
Prabos spouští aplikaci pro nákup bot

Je potřeba dva listy čistého bílého papíru o velikosti A4

Ke správnému fungování aplikace je potřeba 2 listů čistého bílého papíru o velikosti A4, které musí ležet na kontrastní a ideálně pevné podložce, protože se nesmí mačkat nebo vlnit. Důležité také je, aby byl papír na fotce vidět celý.

Při focení je nutné zachovat pořadí nohou i směry focení uvedené v aplikaci. Noha musí být při focení bosá a holá nad kotník. Silueta chodidla v aplikaci je pouze schematická a orientační, není nutné se do ní trefit.

Podle vývojářů se téměř vždy na konci měření objeví upozornění, že neproběhlo v pořádku, ale to je prý třeba ignorovat, pracuje se na odstranění. Aplikace následně sdělí kód, který spolu s vybraným modelem a fotografiemi papírů A4 s obkreslenými chodidly pošle zákazník na email společnosti.

“Byli bychom rádi, kdyby se nám povedlo trochu zmírnit poměrně zatvrzelý postoj Čechů ohledně nákupu bot přes internet,” říká Palát.

Aplikace je dostupná pouze pro Android

Aplikace je aktuálně dostupná pouze pro Android, ale u iOS se čeká pouze na schválení Apple Storem.

Prabos se řadí v regionu CEE mezi přední výrobce pracovní obuvi pro průmyslové použití, obuvi pro vojenské, hasičské a policejní složky. Boty Prabos obouvá například Armáda ČR, Policie ČR, Makedonská policie nebo německý Bundeswehr.

Obuv byla také úspěšně testována v extrémních podmínkách českými egyptology z Karlovy univerzity či polárníky z Mendelovy polární stanice v Antarktidě. Na obou těchto výpravách získaly boty certifikáty nejvyšší možné kvality.

Společnost Prabos vstoupila v květnu 2018 na nový trh Start Burzy cenných papírů Praha, který je určený pro financování malých a středních podniků. Duálně se pak akcie Prabosu obchodují i na trhu RM-Systém, který provozuje Fio banka. Za rok 2018 dosáhla společnost tržeb 332 milionů korun a čistého zisku 25 milionů korun. Hospodářské výsledky za rok 2019 hodlá Prabos oznámit během následujících týdnů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy