Ze světa IT

Představení magazínu FreeBit.cz. Proč tento web vznikl a jak jej můžete podpořit?

freebit logo
Foto: FreeBit.cz

FreeBit.cz je online projekt, který odstartoval již v roce 2009 s cílem přinášet ty nejzajímavější, a hlavně nejpřínosnější informace ze světa moderních technologií a všeho, co s nimi přímo či nepřímo souvisí.

Za více než 11 let se pak FreeBit.cz stihl dostat do povědomí široké veřejnosti a vypracovat se do pozice jednoho z největších webů svého druhu, jenž svými novinkami ze světa IT zásobuje doslova davy – důkazem budiž, že za rok 2020 jsme přesáhli již 1 milion zobrazení stránek.

Dalším cílem FreeBitu je nejenom o moderních technologiích psát, ale rovněž je i využívat v praxi. Proto například na našich webových stránkách používáme bezpečný HTTPS protokol, jenž se postará o to, že veškerá komunikace mezi prohlížečem a serverem probíhá v zašifrované podobě, a tedy bez jakéhokoliv rizika.

Pro mobilní telefony zase používáme technologii AMP (Google technologie), která umožňuje rychlejší načítání stránek, díky čemuž se dříve dostanete k obsahu, jež vás zajímá.

Představení magazínu FreeBit.cz
Představení magazínu FreeBit.cz

Slovo majitele. Martin Kohout o tomto webu

Děkuji, že jste návštěvníky tohoto IT magazínu. Občas to není lehké a rozhodně ne mezi takovými mediálními molochy, které drancují mediální masáží českou scénu. Vždy jsme chtěli být objektivním médiem. Snad se nám to i daří. Vím, že občas v očích čtenáře můžeme vyvolávat negativní emoce, ale to k psaní prostě patří. Jsem však rád, že na tomto trhu působíme a budeme v tom i nadále pokračovat,“ říká Martin Kohout, majitel magazínu FreeBit.cz.

Nikdy jsme nechtěli být velkou redakcí. Jsme obecně malý „rodinný“ magazín, ale letošní říjen pro nás byl v něčem zajímavý. Překonali jsme hranici 200 000 UIP (unikátních návštěvníků) za měsíc. Nemůžeme v denním počtu článků překonávat velké internetové magazíny se statisícovým rozpočtem a početnou redakcí, děláme webstránky a obsah prakticky na koleni od roku 2009. Síly dochází, ale určitě ne chuť dále pokračovat. Děkuji všem lidem dobré vůle, pokud naši tvorbu podpoříte pomocí donate na PayPalu,“ dodává Martin Kohout, majitel magazínu.

O čem všem se můžete na FreeBit.cz dočíst?

Neexistuje prakticky žádná oblast ve světě IT, o níž bychom se nezajímali. Díky tomu naleznete na Freebit.cz opravdu široké a pestré spektrum různých témat. Jmenovitě pro vás máme nachystány články z těchto rubrik:

Ze světa IT

Pokud se ve světě informačních technologií objeví jakákoliv novinka, která stojí za zmínku, můžete si být jisti, že se objeví v této rubrice, jež v současnosti obsahuje už více než 2 500 článků!

Mobilní telefony

Chytré telefony hýbou světem elektroniky a jsou to právě ony, kdo v posledních letech stojí za největším technologickým pokrokem. Proto se jim věnujeme opravdu podrobně a čtenářům pravidelně přinášíme články o těch nejžhavějších novinkách ze světa smartphonů. Velký prostor rovněž dáváme tipům, jaké aplikace si do telefonu nainstalovat, či radám, jak vyřešit nastalý problém s vaším mobilem. 

Hardware

Výrobci se doslova předhánějí, kdo nabídne lepší a výkonnější hardware. Jestliže chcete mít přehled o tom, jaký hardware patří v současnosti k tomu nejlepšímu, co lze na trhu sehnat, je pro vás tato rubrika jako stvořená.

Software

Na FreeBitu se dočtete i vše podstatné týkající se operačních systémů. Pakliže vás tedy zajímá dění okolo iOS, Androidu nebo třeba Windows, pak jste na správném místě. Dále nechybí ani tipy na užitečné softwarové programy či rady, jak si pomocí softwaru usnadnit používání PC.

Internet

Bez internetu si jenom málokdo umí představit svůj běžný život – ještě před pár desítkami let nemyslitelné sci-fi, nyní realita. O tom, co se na internetu objevilo nového a zajímavého, případně co s tématem internetu úzce souvisí, vás vždy informujeme právě na tomto místě.

Z YouTube

Na YouTube jsou k nalezení tisíce zajímavých a poučných videí o technologiích, bohužel i nepřeberné množství těch s nulovou přidanou hodnotou. Právě kvůli tomu jsme se od listopadu 2020 rozhodli vám pomoci s vyhledáváním videí spadajících do první zmiňované kategorie – v této rubrice tak najdete výhradně ta nejlepší technologická videa z YouTube

Tiskové zprávy

IT společnosti velice často využívají ke komunikaci s veřejností a k oznámení chystaných novinek tiskové zprávy. Ty jsou však obvykle velice obsáhlé a zdlouhavé. Proto je čteme za vás, a vám v této rubrice přinášíme už pouze výčet toho nejdůležitějšího.

Pokud se vám publikovaný obsah a vlastně celkově myšlenka a koncepce FreeBit.cz líbí, a chtěli byste, abychom se mohli nadále rozvíjet, můžete nás podpořit pomocí PayPalu. Veškerý příjem je vložený darem a bude použitý na výrobu obsahu pro tento magazín.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT