Tiskové zprávy

Představení technologie TRUST (Travel Rule Universal Solution Technology)

coinbase logo
Foto: coinbase.com, Tag: Coinbase

Společnost Coinbase s hrdostí oznamuje spuštění technologie TRUST (Travel Rule Universal Solution Technology), průmyslového řešení navrženého tak, aby splňovalo požadavek známý jako Travel Rule a zároveň chránilo bezpečnost a soukromí našich zákazníků.

TRUST je platforma, která umožňuje kryptoměnovým burzám bezpečně odesílat informace, které zákon vyžaduje podle Travel Rule. Řešení se jmenuje TRUST, protože právě to se snažíme našim zákazníkům vštípit, když používají naše produkty a služby.

Současné členství v systému TRUST v USA zahrnuje následující subjekty: Anchorage, Avanti, BitGo, bitFlyer, Bittrex, BlockFi, Circle, Coinbase, Fidelity Digital Assetsˢᵐ, Gemini, Kraken, Paxos, Robinhood, Standard Custody & Trust, Symbridge, TradeStation, Zero Hash a Zodia Custody. A brzy se rozšíříme do dalších světových jurisdikcí.

technologie TRUST
Představení technologie TRUST (Travel Rule Universal Solution Technology)

Proč je TRUST nezbytný?

Pravidlo o cestování vyžaduje, aby finanční instituce sdílely určité základní informace o svých zákaznících, když posílají finanční prostředky nad určitou částku do jiné finanční instituce. Custodialní kryptoměnové burzy (stejně jako ostatní finanční instituce) musí toto pravidlo, které bylo sepsáno ještě před vznikem kryptoměn, splňovat.

Za tímto účelem se přední skupina kryptoburz spojila, aby vytvořila řešení v oblasti kryptoměn a zároveň nadále chránila bezpečnost a soukromí osobních údajů svých zákazníků. Toto bezprecedentní úsilí vedlo ke společně navrženému řešení TRUST, které se, jak doufáme, brzy stane průmyslovým standardem pro splnění těchto požadavků.

Jaký byl cíl při navrhování řešení TRUST a jak ho bylo dosaženo?

Hlavním cílem při navrhování řešení TRUST bylo dosáhnout špičkového souladu s pravidly pro cestování a zároveň plně respektovat očekávání zákazníků ohledně toho, jak je s jejich informacemi nakládáno. Za tímto účelem byla do řešení TRUST začleněna důležitá ochranná opatření:

  • Žádné centrální úložiště osobních údajů: Nikdy neukládáme citlivé údaje o zákaznících centrálně, kde by mohly být cílem útočníka nebo zneužity třetí stranou. Požadované informace jsou zasílány pouze přímo od jednoho člena TRUST k druhému, a to prostřednictvím end-to-end šifrovaných kanálů, a příjemce je povinen je chránit.
  • Důkaz o vlastnictví adresy: TRUST obsahuje mechanismus, kterým přijímající burza prokazuje, že je vlastníkem přijímající kryptografické adresy před odesláním informací o zákazníkovi – aby bylo zajištěno, že správné informace jsou odeslány správné burze.
  • Základní standardy zabezpečení a ochrany soukromí: Po všech členech TRUST požadujeme, aby před připojením k řešení splňovali základní požadavky na ochranu proti praní špinavých peněz, bezpečnost a ochranu osobních údajů. A spolupracujeme se společností Exiger, světovým lídrem na trhu v oblasti technologických řešení pro zajištění shody s předpisy a řízení rizik, která nám pomáhá tuto laťku splnit a poskytuje průběžnou podporu při dodržování předpisů.

Jaké jsou další kroky po spuštění projektu TRUST?

Dalším krokem je přidání nových členů, aby TRUST mohl zajistit komplexní dodržování předpisů v celém kryptografickém průmyslu. Působnost Travel Rule se mezinárodně rozšiřuje, a tak se musí rozšiřovat i řešení TRUST. TRUST se v letošním roce zaměřuje na rozšíření do mnoha dalších jurisdikcí.

Spuštění systému TRUST rezonuje jako důkaz, že dodržování předpisů na nejvyšší úrovni může jít ruku v ruce se základní hodnotou odvětví – důkladnou ochranou soukromí a bezpečnosti zákazníků.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy