Tiskové zprávy

Set-top box Asus O!Play Mini Plus

ASUS představil set-top box a přehrávač médií ve vysokém rozlišení O!Play Mini Plus. Tento set-top box nabízí přístup k řadě internetových služeb a jejich prostřednictvím hodiny zábavy u videa. Přehrávání internetového obsahu je plynulé zásluhou technologií Gigabit LAN a WiFi standardu N. O!Play Mini Plus slouží také jako univerzální zařízení schopné přehrát obsah z připojeného počítače, smartphonu, tabletu či USB disku. Novinka se začne prodávat koncem září za 2590 Kč s DPH.

Zábava na síti

Tento set-top box podporuje přístup na populární služby Mediafly, Dailymotion*, Facebook*, YouTube, Picasa, Flickr a tisíce internetových televizních a rozhlasových stanic. Jedná se také o první přehrávač médií ve vysokém rozlišení, který podporuje Acetrax, oblíbenou internetovou službu, poskytující video na vyžádání. Set-top box O!Play Mini Plus rovněž umožňuje sdílení fotografií a videa na Facebooku, a to pouhým zmáčknutím tlačítka na přibaleném dálkovém ovladači.

asus OPlay Mini Plus

Plynulé streamování souborů ve vysokém rozlišení

Zařízení využívá technologii Gigabit Ethernet LAN, která zajišťuje plynulé streamování multimediálního obsahu ve vysokém rozlišení. Soubory ve vysokém rozlišení jsou zpravidla dosti objemné, a proto je schopnost dosahovat vysokých přenosových rychlostí nutností. Set-top box mimo to obsahuje také vestavěnou podporu připojení 802.11n Wi-Fi, což dává uživatelům možnost bezdrátového připojení pro případ, že by připojení přes Ethernet nebylo dostupné.

Okamžité sdílení multimédií

Novinka je vybavena funkcemi O!Direct a O!MediaShare, jejichž prostřednictvím lze přehrávat soubory z nejrůznějších zařízení přímo na HDTV bez složitého nastavování. Funkce O!Direct nabízí rychlé a spolehlivé streamování obsahu ze stolního počítače či notebooku do televize – opět jen stisknutím tlačítka. A přitom nebudete nepotřebovat žádná USB úložná zařízení. Aplikace ASUS O!MediaShare, jež je zdarma ke stažení na Android marketu, umožňuje bezdrátové streamování multimediálního obsahu, jako jsou alba na Facebooku či videa z YouTube, ze smartphonu či tabletu rovnou do televize s vysokým rozlišením.

OPlay Mini Plus ovl

Přímé přehrávání videa bez dálkového ovládání

Další užitečnou funkcí O!Play Mini Plus je snadné automatické přehrávání AutoPlay. Díky němu lze přímo k zařízení O!Play Mini Plus připojit pevný disk USB, USB flash paměť či kartu SD/MMC/MS/xD. Videa, uložená ve složce „AutoPlay“, se pak začnou automaticky přehrávat bez nutnosti vstupovat do uživatelského rozhraní.

* Podpora stránek Facebook a Dailymotion bude dostupná na základě aktualizace firmwaru do konce října 2011

Technické parametry

Podporované formáty videa – MPEG 1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB
Podporované přípony video souborů – mp4, .mov, .avi, .asf, .wmv, .flv, .mkv, .ts, m2ts, .dat, .mpg, .vob, .mts, .iso, .trp
Podporované formáty audia – MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC, aiff, Dolby Digital AC3, DTS Digital Surround, Dolby Digital Plus, PCM/LPCM, Dolby TrueHD, ID3 Tag
Podporované obrazové formáty – JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF
Podporované formáty titulků – SRT, SUB, SMI, SSA, TXT

I/O porty

 • 1× napájecí vstup (pro stejnosměrný proud)
 • 1× port USB 2.0
 • 1× e-SATA/USB 2.0 Combo
 • 1× port Gigabit LAN (1000 Mbps)
 • 1× port HDMI
 • 1× analogový výstup audio/video
 • 1× port digitálního audio výstupu (S/PDIF)
 • 1× pozice pro karty SD/MMC/MS/xD (4 v 1)
 • Čtečka karet 4-v-1 (SD/ MS/ xD/ MMC)
 • WiFi 802.11b/g/n WiFi

Rozměry

 • Š ×H×V: 151,85 mm × 106,7 mm × 29,03 mm
 • Hmotnost: 175 g
 • Napájení: 12 V (stejnosměrný proud), 2 A
 • Spotřeba: 10 W

O společnosti ASUS

ASUS, jeden z TOP 3 výrobců notebooků a jednička na trhu základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které přesně vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, monitory, stolní PC, notebooky, netbooky, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony.

Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2010 získala 3 398 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu 3 000 inženýrů pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2010 celých 10 miliard amerických dolarů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

 1. Vypadá to jako velmi zajímavý kus HW. Jsem zvědavý, jak se mu bude dařit na trhu.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy