Tiskové zprávy

ZENBOOK UX21 a UX31 od Asusu

ASUS uvedl na český trh své první modely ultrabooků, tedy tenkých a lehkých notebooků s výkonnými procesory Intel Core druhé generace.

Přenosné počítače ASUS ZENBOOK UX21 a UX31 charakterizuje atraktivní design, vysoký výkon, nízká spotřeba a kvalitní zvuk. Na českém trhu se ultrabooky ASUS ZENBOOK začnou prodávat 15. listopadu* – model UX21 s úhlopříčkou 11,6“ s doporučenou cenou 24 990 Kč, 13,3“ model UX31 za 29 990 Kč s DPH.

Čistý design

Ultrabooky ASUS ZENBOOK kombinují atraktivní design s nejnovějšími technologiemi. Stříbrný vnější kryt zdobí soustředný kruhový vzor, jenž si pohrává s paprsky dopadajícího světla. Křivky notebooků ZENBOOK působí elegantně a s tloušťkou necelé 3 mm zepředu a 9 mm vzadu se zaslouženě mohou chlubit titulem nejtenčích ultrabooků na trhu.

Plnohodnotný výkon na cestách

Modely ZENBOOK UX21 a UX31 využívají nejnovější procesory Intel Core druhé generace optimalizované pro použití v mobilních zařízeních. Štíhlé tělo těchto počítačů v sobě skrývá řadu dalších technologických vymožeností. Disponují funkcí okamžitého zapnutí, která obnoví chod systému z režimu spánku během dvou sekund. V pohotovostním režimu navíc vydrží až 14 dní, což je čtyřikrát více, než u běžných notebooků.

ASUS ZENBOOK

Data mohou uživatelé ukládat na velmi rychlé SSD disky, a o spojení s okolním světem se starají technologie Bluetooth V4.0 a rychlé datové rozhraní USB 3.0. ASUS přidal také technologii USB Charger+, jež se vyznačuje napájeným portem USB 3.0, přes který lze velmi rychle nabíjet přenosná zařízení, i když je počítač vypnutý. Aby všechny tyto technologie mohly správně fungovat, vyvinuli inženýři ze společnosti ASUS speciální systém chlazení využívající kanálek ve tvaru písmene V s měděným žebrováním. To zajišťuje lepší proudění vzduchu a účinné snížení teploty.

Tím však výčet předností ultrabooků ZENBOOK nekončí – jakmile zbývající energie baterie klesne pod 5 %, automaticky se uloží všechny rozpracované úkoly, čímž se předejde případné ztrátě dat.

Maximálně ekologický

Počítače ZENBOOK využívají patentovanou technologii Super Hybrid Engine II od společnosti ASUS, která inteligentně šetří energii baterie, a zajišťuje tak až o 25 % delší výdrž než u ostatních ultrabooků. Majitelé ultrabooků ZENBOOK tedy spotřebovávají méně energie, a tedy méně zatěžují životní prostředí.

Zvuk Bang & Olufsen

Notebooky už dávno neslouží jen k práci, ale také ve chvílích volna. Proto je každý ZENBOOK vybaven zvukovou technologií ASUS SonicMaster – optimalizovanou sadou hardwaru a softwaru, která je výsledkem spolupráce týmu ASUS Golden Ear a společnosti Bang & Olufsen ICEpower. Technologie SonicMaster přináší pestrý prostorový zvuk navzdory útlému provedení těchto počítačů.

Modely ZENBOOK UX21 a ZENBOOK UX31 budou v České republice v prodeji od 15. listopadu* za 24 990 Kč, respektive 29 990 Kč s DPH.

* Od 15. listopadu 2011 bude ultrabooky ASUS Zenbook jako první v České republice exkluzivně nabízet Alza.cz. Od 22. listopadu 2011 budou tyto přenosné počítače dostupné i u dalších prodejců.

Příslušenství – Brašna ASUS Collection Sleeve

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Zenbook mě v celku oslovil. Air má další konkurenci…..

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy