Ze světa IT

Přichází tablet LG Optimus Pad LTE

Před pár dny LG oficiálně představilo svůj první tablet LG Optimus Pad LTE. Možná přichází s křížkem po funuse, když ho v dnešní době osazuje “jen“ dvoujádrovým procesorem o taktu 1.5 GHz. Dále také nepotěší fakt, že bude nabízen s Androidem ve verzi 3.2 Honeycomb nikoliv s Ice Cream Sandwich.

lg optimus pad lte tablet

Updatu na novější verzi by se měl dočkat v průběhu letošního jara, známe však LG, které ani po několika měsících není schopno uvolnit novější verzi softwaru pro své telefony a uživatelé si stále lámou hlavu nad bugy systému Android 2.2 Froyo, který je už dávno za vodou, tudíž si budoucí majitelé tohoto tabletu s největší pravděpodobností budou muset počkat.

Dost bylo však výčtu neduhů a vad na kráse. Tento přístroj podporuje sítě LTE, tudíž radikálně vzrůstá přenosová rychlost. Připisuje si také jedno prvenství, je prvním tabletem podporujícím SD karty o kapacitě 32 GB a tím se dostává do výhody před své konkurenty.

lg optimus pad lte

Úhlopříčka displeje jde zlatou střední cestou, má 8,9 palce. Jedná se o IPS panel s HD rozlišením 1280 na 786 px. Co se týče optické výbavy, není na tom špatně. Disponuje 8 megapixelovou kamerou na zadní straně a nadstandardními dvěma megapixely vpředu.

Konektivita tohoto zařízení je optimální, setkáme se zde s Wi-Fi, již zmiňovanou podporou LTE a DLNA sítí. Potěší také možnost HDMI připojení. O napájení se stará akumulátor s kapacitou 6800 mAh, což je dostačujícím zdrojem energie i na pár dní. LG Optimus Pad designem nepřekvapí ani neurazí, stejně tak jako váha, která činí necelého půl kilogramu.

LG si začíná razit svou cestičku střední třídou dotykových placek a je jen na něm,  jak se s tímto konkurenčním bojem popasuje.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT