> Novinky ze světa IT

Lenovo IdeaPad K1 na Amazonu

Již tento měsíc se můžeme těšit na další z produktů ostřílené mobilní značky. Lenovo na Amazonu nabízí v předprodeji svůj nový tabletí kousek.

Dle informací je dostupný jak v bílé tak i černé verzi. Na trhu budou k dispozici dva modely, jeden s kapacitou 16 GB a druhý s uložištěm až 32 gigabajtů. Právě v tento okamžik se na Amazonu vyskytuje pouze první zmiňovaný. Cena tabletu je v tomto případě stanovena na 499,99 dolarů, v přepočtu se jedná o sumu 8700 CZK.

IdeaPad K1 běží na systému Android, je vybaven deseti palcovou kapacitní dotykovou obrazovkou v rozlišení 1280 x 800 bodů, ve stroji vládne procesor Tegra 2 Dual-Core SoC na taktu 1 GHz, poskytne až 1 GB LPDDR2 pamětí, najdeme v jeho těle slot pro microSD kartu, v zadní části kouká 5 megapixelový fotoaparát a přední strana nabídne pouze 2 MP.

O mobilní zvuk se budou starat dva půlwattové reproduktory, 802.11 b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 2.1, slot pro SIM kartu, USB a HDMI porty. Baterie tabletu Lenovo IdeaPad K1 umožňuje 8 až 10 hodin nepřetržitého provozu.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

  Doporučeno pro vás >

  1 Komentář:

  1. Dobrá mašinka, je vidět, že se Lenovo snažilo jak jen mohlo. Konkurence bude drtivá, ale myslím si, že si své uživatele též najde.

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > > Novinky ze světa IT