Kryptoměny

Přijetí blockchainu a kryptoměn v Asii roste, naznačují zprávy

bitcoin-na-stole
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

V roce 2017 přišel hype cyklus kryptoměn s obchodním modelem ICO a vznikem forků stávajících kryptoměn. I když byl rok 2018 rokem poklesu, byl rokem stablecoinů. Navzdory těmto inovacím a vývoji svět stále čeká na široce přijaté reálné případy využití technologie blockchain. Zdá se, že rok 2019 bude rokem přijetí blockchainu firemními giganty po celém světě.

Možná právě aplikace technologie blockchain korporacemi s miliony stávajících zákazníků může být katalyzátorem masového přijetí kryptoměn a technologie blockchain. Řada asijských korporací učinila obří pokroky v oblasti řízení dodávek, maloobchodu a dopravy.

Východojaponské železnice budou přijímat kryptoměny za jízdenky

Před měsícem přinesl japonský zpravodajský server ANN News zprávu, že cestující do práce budou možná brzy moci platit za jízdenky na vlak JR East pomocí kryptoměn. Podle agentury největší japonská železniční společnost spolupracuje s poskytovatelem cloudových a internetových služeb IIJ na usnadnění kryptografických plateb za vlakové jízdenky.

Platby Bitcoinem, Litecoinem, Bitcoinem Cash, Etherem a Ripplem budou podporovány kartami Suica železniční společnosti. Karty Suica již nyní usnadňují nákup jízdenek na dopravu i dalšího zboží a služeb.

Přijetí blockchainu a kryptoměn v Asii roste, naznačují zprávy
Přijetí blockchainu a kryptoměn v Asii roste, naznačují zprávy

Na projektu bude s IIJ spolupracovat kryptoměnová burza DeCurret, kterou schválila Japonská agentura pro finanční služby (FSA).

Tento krok není žádným překvapením, protože Japonsko se ke kryptoměnám v posledních letech staví přátelsky. Nelze však podceňovat dopad toho, že „kryptoznalým“ občanům umožní provádět kryptografické platby za každodenní služby, jako je doprava.

Rakuten a Techrock používají blockchain pro ověřování pravosti produktů

Dne 17. dubna oznámila japonská maloobchodní platforma Rakuten partnerství s čínským maloobchodním kanálem Techrock. Partnerství umožňuje společnosti Rakuten dodávat do Číny ověřitelné autentické japonské výrobky.

Techrock nabízí svou technologii proti padělání založenou na blockchainu a také vyhrazenou „zónu Rakuten“ ve svém kanálu bezpečných produktů. Společnost Rakuten bude moci ve vyhrazené zóně prodávat své žádané produkty. Technologie proti padělání založená na blockchainu bude užitečná zejména při ověřování pravosti kvalitních japonských výrobků Rakuten.

Podle Ye Jianyoua, zástupce vedoucího manažera společnosti Rakuten:

Technologie proti padělání společnosti Techrock umožňuje čínským spotřebitelům ověřit si, že obdrželi originální výrobek Rakuten, což poskytuje jedinečnou hodnotovou výhodu pro přeshraniční obchod. Společně se společností Techrock můžeme dále rozvíjet blockchainovou sledovatelnost a pracovat na integraci věrnostních bodů našich platforem napříč ekosystémy.“

Partnerství společností Rakuten a Techrock uplatňuje technologii blockchain při řešení reálného problému padělání výrobků.

Dvě singapurské firmy pracují na teniskách Adidas ze seriálu Hra o trůny

Nadace VeChain a singapurský návrhář obuvi SBTG se spojily při práci na nové limitované edici bot Adidas ze seriálu Hra o trůny. Nové tenisky jsou součástí propagační kampaně společnosti Home Box Office (HBO) k oblíbenému televiznímu seriálu.

Společnost VeChain zde poskytla další službu související s internetem věcí tím, že poskytla čipy NFC (Near Feild Communication), kterými jsou tenisky Adidas navržené společností SBTG vybaveny. Tato technologie umožňuje kupujícím naskenovat čipy NFC a zobrazit videa o botách na svých mobilních zařízeních.

Projekt Vechain blockchain se zaměřil na propojení technologie blockchain a internetu věcí (IoT). Projekt se aktivně zabývá využitím obou technologií k vytvoření produktů a služeb, které lze využít v oblastech, jako je ověřování a sledování výrobků.

Blockchain a internet věcí pro transparentní řízení dodavatelského řetězce

Vechain se snaží řešit některé problémy řízení dodavatelského řetězce ve spolupráci s DNV GL, a Haier. DNV GL je společnost zajišťující kvalitu a řízení rizik, zatímco Haier je čínská nadnárodní společnost vyrábějící spotřební elektroniku a domácí spotřebiče. Partnerství vstoupilo v platnost 1. dubna a jeho cílem je zvýšit transparentnost řízení dodavatelského řetězce.

Tyto tři firmy plánují používat aplikaci „My Story“ společnosti DNV GL pro ověřování a sledování výrobků. Aplikace pro dohledatelnost bude využívána společně s blockchainem VeChain, aby se zabránilo podvodům prostřednictvím ověřování pravosti zboží. VeChain bude také sledovat uhlíkovou stopu všech výrobků Haier.

Rok 2019 by se mohl zapsat jako rok přijetí blockchainu nadnárodními korporacemi. Aktivní zapojení zatím naznačují asijské korporace.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny