Mobilní telefonyZe světa IT

Příslušenství: Dok pro Sony Xperii Z

Ihned po uvedení smartphonů Sony Xperia Z a Sony Xperia ZL se na svět dostává i další zpráva o příslušenství k těmto vlajkovým lodím japonské společnosti Sony. Díky prodejní ceně 16 990 Kč, a na úkor tomu, že se jedná o zbrusu nové zařízení tak neočekávejme malou cenu tohoto příslušenství.

Příslušenství Sony Xperia Z Dock

Náš první odhad tak stojí na ceně 1 499 Kč, což si myslím, že je přece jen dost a mnoho z kupujících těchto telefonů si investici důkladně zváží. Přikládám i pár řádků pro oživení technické specifikace telefonu, Xperia Z bude patřit mezi nejvybavenější smartphony, vlastní 5 palcový TFT TN displej vybavený technologií Mobile Bravia Engine 2, která původně pochází z televizí Sony Bravia. Rozlišení displeje je samozřejmě v rytmu Full HD a sklízí tak až 440 ppi, tedy bodů na palec.

V těle tohoto vytříbeného telefonu pracuje čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro s taktem 1,5 GHz. Je doplněn grafickým čipem Adreno 320 a 2 GB operační pamětí RAM. Pro objemná data je připraveno vnitřní úložiště o kapacitě 16 gigabajtů. Nechybí ani podpora vysokorychlostních sítí LTE a NFC technologie. Poslední třešničkou na dortu je 13 Mpx digitální fotoaparát, jež je vybavený snímačem Exmor RS a dokáže pořizovat videa v režimu Full HD s funkcí HDR, o které jsme psali zde.

Z obrázku je patrné, že se jedná o dokovací stanici jen pro Xperii Z, jelikož model ZL je na výšku vyšší, což znamená, že by se do doku nevešel. Našli jste i jiné příslušenství k těmto telefonům? Určitě se o další produkty podělte do komentářů níže nebo dejte vědět o této novince i ostatním. Děkujeme za projevenou aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony