Internet

Proč byste měli mít Twitter?

twitter logo freebit
Foto: freebit.cz, Tag: Twitter

Copak těch sociálních sítí už není až příliš, říkáte si? Je tu Facebook, Twitter, Google+, Instagram, Pinterest, Foursquare… Copak musíte mít všechno? Kdepak. Každému sedí jiná sociální síť, a proto je fajn, že je z čeho vybírat. Některé jsou ale zkrátka lepší a kvalitnější než jiné. My vám povíme, proč byste si určitě měli pořídit účet na Twitteru. Poznatky o TW uvedeme v sedmy bodech, tak směle do čtení.

1. 140 znaků bohatě stačí

Twitter je minimalistický. Tady s ufňukanými statusy dlouhými půl kilometru rozhodně nepochodíte. Musíte se naučit jasně a stručně vyjádřit myšlenku. Pro někoho je stočtyřicítka znaků ažaž, ale když chcete něco opravdu trefného poznamenat a máte jich 141, Twitter je zkrátka nemilosrdný a vy musíte přijít na něco jiného, leckdy i lepšího. Není to špatné. Twitter vám tím tříbí vyjadřování.

Obrazovka Twitteru
Proč byste měli mít Twitter? #twitter

2. Nehraje na kamarádství

Twitter není sociální síť primárně určená pro to, abyste na ní shromažďovali své přátele. Má to své výhody. Až vás budou zase přátelé zahlcovat fotografiemi svých domácích mazlíčků a čerstvě narozených děťátek, až vám budou cpát, co zrovna uvařili, kdo je trápí a na jakou akci jdou, utečte na Twitter. Twitter je profesionální, neosobní (občas) a i když se na první pohled může zdát taky chladný, je to síť, která vás nutí, abyste byli lepší.

3. Nemusíte nic oplácet

Někdo vás začal sledovat? Super, ale vy nemáte povinnost oplatit mu to zpátky. Když si někoho na Facebooku odeberete z přátel, pravděpodobně to značí nějaký problém. Na Twitteru to znamená, že pro daného člověka vaše příspěvky nejsou zkrátka tak zajímavé. Ale nemusíte to brát osobně. Na druhou stranu, právě kvůli tomu jsou začátky na Twitteru těžké. Své followery (=sledující) si musíte vybojovat svým šarmem a vtipem a inteligencí. O to víc si jich pak ale můžete vážit. Oni vás nesledují proto, že jsou to vaši kamarádi, ale proto, že jste fakt dobrý.

4. Hashtagy

Hashtag je zázračné slovíčko, které zní tak trochu jako kouzelná formulka z Bradavic. Stačí, když na Twitteru (a dnes už i na většině ostatních sociálních sítích) označíte #slovo křížkem (#) a vznikne vám odkaz, díky kterému se propojují diskuze a komentáře po celém Twitteru. Hashtagy jsou pro Twitter typické a právě díky nim můžete lovit své první followery. Některé vešly v obecnou známost a staly se z nich ohromné hity. Hashtag můžete udělat na cokoliv. Kupříkladu začátkem července vždycky zabodujete s hashtagem #kviff.

5. Aktivita

Twitter vás nutí být aktivní. Přátele na Facebooku máte v podstatě zajištěné, pokud žijete v reálném světě alespoň trochu, ale na Twitteru musíte komentovat, přidávat příspěvky, zkrátka a dobře, zapojovat se do diskuze. Jen potom máte zajištěno, že vás někdo bude sledovat, pokud tedy nejste extrémně populární osoba typu Barack Obama. Na druhou stranu, klidně můžete mít Twitter jen na to, abyste sledovali ostatní tvítaře, protože abyste viděli jejich příspěvky, nepotřebujete jejich svolení.

6. Inspirace

Twitter je nevyčerpatelná studnice všemožné inspirace. Na Twitteru se probírá ledasco a každý tam najde někoho, kdo s ní sdílí zájem nebo koníček. Tvítaři rádi poradí, vysvětlí a hlavně inspirují. Navíc můžete sledovat skutečné osobnosti, od zpěváků a herců přes profesory fyziky až po nejznámější spisovatele. Protože nápady nechodí samy od sebe, potřebujete nějak stimulovat hlavu. A k tomu slouží Twitter. Stačí párkrát za den projet timeline a nápady se jen pohrnou.

7. Čerstvé info

Nejčerstvější informace z celého světa najdete právě na Twitteru. Vše, co se stane, od fotbalových utkání přes válečné konflikty až po smrt celebrity, všechno tu je, pěkně pohromadě. Na internetových serverech, v televizi a novinách se informace, které budete mít z první ruky, objeví až po několika hodinách. Na Twitteru je máte okamžitě.

Twitter je dobrodružný, překvapující, nevypočitatelný a strašně rychlý. Nikdy nevíte, co tam na vás čeká. Nikdy nevíte, koho tam potkáte, kdo vás rozesměje, s kým si dobře popovídáte, co nového se dozvíte. Zkuste Twitter. Nebudete litovat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet