Loon: Další projekt od GoogluAutor: 19/06/2013 3 comments 1909 shlédnutí

Před několika dny oficiálně spustil Google „internetový“ projekt Loon, který je opět unikátem ve světě moderních technologií. Celý projekt je postavený na balonech, které letí po ose kolem stratosféry – přibližně 20 km od zemského povrchu.

Loon: Další projekt od Googlu
Loon: Další projekt od Googlu

Každý ze speciálních balonů poskytuje konektivitu pro zemskou plochu o průměru okolo 40 km. Pro příjem signálu ke koncovému uživateli na zemi je zapotřebí speciální anténa, která je k vidění na videu výše. Celý přenos pak funguje na frekvencích 2,4 a 5,8 GHz. Samozřejmě, že je řešena konektivita i mezi samotnými balony. Jak přenosy mezi nimi fungují opět uvidíte na videu výše.

Balony dle společnosti vydrží v oběhu až 100 dní. Jejich akumulátory pak dobíjí solární panely, které jsou na spodní části balonu. Projekt Loon vzkvetl za účelem poskytnout internet na odlehlých částech zeměkoule, například v Africe, Austrálii či Jižní Americe. První testovací „várka“ balonů byla vypuštěna v 30 kusech z Nového Zélandu. Kompletní informace nalezte na oficiálním webu projektu.

Zdroj: google.com/loon/Autor

Martin Kohout

V ruce iPhone. Technologie. Novinky. Smartphone.

Web: https://freebit.cz

Komentáře (3)

😀 ten google je úplne šialený, niekedy si neviem predstaviť o by sme bez neho robili

Odpovědět

Jo, tohle se mi líbí, inovace, kam jen se podíváme. Projekt má budoucnost a až se ukáže, že to má smysl, jednoho dne by tyto balony mohly pokrývat svým signálem třeba celý svět. Občas si balon přiletí do servisu a poletí rozdávat signál zase dál. 🙂

Odpovědět

[…] myslí na budoucnost. Před nedávnem nám představila například bezpilotní létající balony (projekt Loon), které slouží jako hotspot pro přenos internetu v částech světa, kde dávají zvířátka […]

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!