Mobilní telefonyZe světa IT

Levný multimediální smartphone? To je Lenovo K5 Plus

Lenovo K5 Plus stribrny

Jistě mnoho z vás dospělo do okamžiku, kdy vaše dítě začíná škemrat o první telefon. Chtělo by nějaký velký, zajímavý, aby se ukázalo před kamarády ve škole. Jenže se nechce za první telefon, který stejně nejspíše ztratí, nebo rozbije, platit velké peníze. Takže hledáte alternativu, nějaké zařízení, na kterém si prcek zahraje hry, ale vám to nevycucne 2/3 měsíčního rozpočtu. Lenovo přichází na český trh s modelem, který by mohl být odpovědí na vaše hledání. Jmenuje se Lenovo K5 Plus a rozhodně není drahý. Není drahý v porovnání s tím, co umí.

Model K5 Plus má 5 palcový displej s FullHD rozlišením. Jedná se o IPS panel. O výkon se postará procesor Snapdragon 616, 2 GB RAM paměti a grafický akcelerátor Adreno 405. Tahle sestava sice není na úrovni národní mužstva, ale na týmy z 2 ligy v podobě jednodušších her si v pohodě troufne.

Lenovo K5 Plus_rodina

Levný multimediální smartphone? To je Lenovo K5 Plus

Telefon má podporu sítí LTE. K hraní her a sledování filmů jsou tu dva reproduktory, které mají oba certifikaci Dolby Atmos a my už z předešlých testů víme, že to pomáhá vylepšit vystupující zvuk zásadním způsobem. V telefonu je baterie s kapacitou 2 750 mAh, což není nejvíc, zvlášť pro hraní her. Ale musíme brát v úvahu, že váš syn bude stejně půlku dne ve škole, takže na hraní mu zbude šťávy dost.

Telefon jde na trh ve třech barvách a to zlaté, stříbrné a grafitově šedé. Tělo je také vyrobeno z hliníku v kombinaci s plastem, takže nějaký ten pád snad snese. Na zádech je 13 MPx fotoaparát s automatickým ostřením a LED bleskem. Přední kamera má pak rozlišení 5 MPx. Největší devizou telefonu je však jeho cena. Výbava není špičková, ale za doporučenou cenu 4999 Kč je víc než dostatečná. Pokud tedy hledáte první telefon pro vaše dítě, tohle je jedna z možných alternativ.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony