Mobilní telefony

Prý iPhone 11 zlevnil. To ale tak úplně není pravda

apple logo sede final
Hlavní TAG » Apple

Některá česká media se chytla myšlenky, že napíší o tom, že se poslední z iPhonů zlevnil. To ale není tak úplně pravdou. Nový iPhone 11 přišel se startovací cenou 20 990 Kč za 64 GB provedení. Cena u autorizovaných prodejců je ale pořád stejná. Apple totiž jen tak své výrobky nezlevní a smartphony si drží vyšší cenu i několik měsíců – skoro i rok či dva.

Apple produkty jsou investice. Jediné, co zlevnilo, je cena „šedivek“. Cena šedého smartphonu je dle zbožových srovnávačů na ceně 18 650 Kč. To je o 2 200 Kč méně, než u autorizovaných prodejců s Apple elektronikou. Šedý mobil, chcete li mobilní telefon, na který se nevztahuje záruka výrobce, je přeprodaný kus, za který servisem ručí prodejce. Šedý smartphone je smartphone, kterého se tak trochu vzdala jeho vlastní matka.

Šedým dovozem (šedivkou) se rozumí to, že výrobek je nakoupený v jiné zemi od výrobce a následně je v další zemi prodáván distributorem konečným spotřebitelům – zákazníkům nebo firmám. Dostanete tak smartphone se zárukou na dva roky, nicméně ji musíte uplatnit u toho prodejce, kde jste mobil koupili. Nevztahuje se na něj Apple Care nebo jiný program.

Apple iPhone 11
Prý iPhone 11 zlevnil. To ale tak úplně není pravda

Apple iPhone 11 je dvouoký duál s LCD displejem

Nové smartphony od Applu jsou na světě! Již dříve se na internetu objevilo několik renderů, které ukazovaly, jak bude iPhone 11 od Applu vypadat. To vše se potvrdilo. Telefon má na zadní straně dva fotoaparáty, Pro verze iPhonů pak fotoaparáty tři.

Novinky nabídnou hned tři úložné kapacity – 64GB, 128GB a 256GB. Displej? Liquid Retina HD displej – je 6,1palcový (úhlopříčně) s LCD Multi‑Touch přes celou přední stranu s technologií IPS. Rozlišení 1792 × 828 bodů při 326 pixelech na palec. Na kontrastní poměr 1400:1 navazuje True Tone technologie. iPhone je samozřejmě také voděodolný – IP68 (až 30 minut v hloubce do 2 metrů) podle specifikace IEC 60529.

Čipy, foťák a hardware. Čipová sada je postavena na nové architektuře A13 Bionic s Neural Enginem třetí generace. A teď přichází to, kvůli čemu by jste si nový iPhone měli koupit. Foťák, nebo chcete-li, foťáky. Na zadní straně smartphonu najdeme dvojitý 12MPx fotoaparát s ultraširokoúhlým a širokoúhlým objektivem. Ultraširokoúhlá čočka nabízí clonu ƒ/2,4 a 120° zorné pole pro fotografie. Širokoúhlý, tedy klasický fotoaparát je postavený na sklech a čipem s clonou ƒ/1,8. Fotoaparát nabízí 2× oddálení optickým zoomem, až 5× digitálním zoomem.

V testu na DxOMark fotokrálem?

Telefony mohou najednou pořizovat video z několika fotoaparátů. To platí také pro fotografie. Apple si musel poradit s maximálně přesnou synchronizací všech kamer na telefonu. Můžete při nahrávání videa přepínat mezi jednotlivými kamerami, aniž by jste zaregistrovali nějaký problém synchronizace. Na určitý objekt je možno zazoomovat ale i zpětně objektiv odzoomovat. To vše za plného doprovodu prostorového zvuku. Už iPhone Xs měl nahrávání ve stereo režimu.

Přechod při ostření nového iPhonu prakticky nepoznáte (jak fotí iPhone 11). V obrazu nejsou vidět žádné artefakty a clona plynule přechází z otevřeného na zavřený objektiv. Vylepšený výpočetní výkon telefonů iPhone 11 Pro umožnil společnosti Apple poskytovat ve srovnání s předchozími modely i konkurenčními vlajkovými telefony velmi dobré výsledky. Můžeme se podívat na portrétní režim s rozostřením (bokeh).

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony