Nový vyhledávač: Qwant.comAutor: 08/07/2013 1 comments 1629 shlédnutí

Minulý týden se ve Francii oficiálně objevil nový vyhledávač, který má dle informací konkurovat Googlu v kvalitě vyhledávání. Po čtyřech měsících aktivního zkoušení Beta verze na webu zahájil Qwant.com provoz v 15 zemích a 25 jazycích. Informovala o tom agentura AFP.

qwant

Vyhledávač na jedno slovní spojení může nabídnout současně výsledky z více domén, pokud zadáte název zboží, ihned nabídne eshop se zadávaným produktem. Podle zakladatelů stránku vyhledávače navštívilo během zkušebního provozu kolem 3,5 milionu uživatelů s 250 miliony dotazů.

„Bylo by bláznovství chtít nahradit Google. Dělat Google proti Googlu není možné, je tedy třeba udělat něco jiného. Nabízíme jinou službu a větší zážitky, a to nejen vyhledávání, citovala AFP generálního ředitele Qwantu Erika Léandriho.

Líbila se vám tato zajímavá novinka? Buďte sexy a sdílejte ji na Facebooku, Twitteru či G+ pomocí ikonek na začátku článku. Sledujte nás také na naší Google+ stránce, kde s námi můžete samozřejmě o této novince také diskutovat. Děkujeme za vaši aktivitu také v podobě přidání komentáře pod tímto článkem.

Stránka vyhledávače: Qwant.comAutor

Martin Kohout

V ruce iPhone. Technologie. Novinky. Smartphone.

Web: https://freebit.cz

Komentáře (1)

Nevidím zmysel, aby ľudia prechádzali z Googlu na Qwant. Konkurencia sa hodí, ale stráca význam. Nenašiel som žiadny výraznejší prvok, ktorým by sa odlíšili.

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!