Tiskové zprávy

Real 8K 2020 LG SIGNATURE OLED a LG NanoCell televizory

lg logo final
Hlavní TAG » LG

Společnost LG Electronics (LG) oznámila, že její televizory jsou prvními na světě, které překročily přísné požadavky stanovené asociací spotřebitelských technologií (Consumer Technology Association). Definují tak novou generaci 8K Ultra HD produktů a služeb, které prezentují čtyřikrát větší detail než 4K TV a šestnáctkrát větší detail než HDTV.

8K Ultra HD a jeho logo vyvinula americká skupina CTA

Oficiální průmyslové označení 8K Ultra HD a jeho logo vyvinula americká skupina CTA. Obojí vzniklo kvůli stanovení jasné definice, která maloobchodníkům a spotřebitelům pomůže lépe identifikovat produkty splňující klíčové požadavky právě 8K Ultra HD technologie. Televizory LG Real 8K, které budou debutovat na veletrhu CES 2020, jsou prvními, které překonají specifické požadavky CTA. Včetně těch, které se týkají rozlišení, digitálních vstupů, velkého dynamického rozsahu, upscalingu, bitové hloubky a metodiky měření.

Real 8K 2020 LG SIGNATURE OLED
Real 8K 2020 LG SIGNATURE OLED a LG NanoCell televizory

Asociace CTA založila svou definici 8K na prahu stanoveném Mezinárodním výborem pro zobrazovací metrologii.* Pokyny pro měření, které je založené na kontrastním nastavení (contrast modulation = CM), uvádějí, že rozlišení musí dosahovat kontrastní modulace minimálně 50 % spolu s nejméně 33 miliony aktivních pixelů, aby se zařízení kvalifikovalo jako 8K UHD. Ostatní průmyslové standardizační organizace, jako je Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO), také používají pro průmyslové srovnání právě kontrastní modulaci.

Všechny modely přinášejí hodnoty CM v rozsahu 90 %

Od ledna 2020 budou všechny televizory LG 8K označené logem CTA 8K UHD. Nové modely LG pro rok 2020 staví na vedoucím postavení, jakožto jediném výrobci, který nabízí televizory Real 8K ve dvou kategoriích – OLED (LG SIGNATURE OLED 8K) a LCD (LG 8K NanoCell TV). Všechny modely přinášejí hodnoty CM v rozsahu 90 %, zatímco některé jiné modely v tomto odvětví zůstávají na nízkých dvojciferných číslech.

Testování třetích stran, které bylo prováděno organizací pro globální testování a certifikaci výrobků Intertek, ověřilo, že 75palcový televizor LG NanoCell 8K TV překonává požadavky na měření kontrastního poměru (CM) stanovené ICDM. Zařízení vykazuje působivých 90 procent kontrastního poměru horizontálně a 91 procent poměru vertikálně. Další přední mezinárodní testovací firma VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker) oznámila téměř identické výsledky kontrastního poměru.

Nabídka LG 8K televizí v roce 2020 stanoví nový standard

„CTA je autoritou v odvětví technologií pro spotřebitele. Použití loga CTA 8K UHD společností LG sděluje zákazníkům jasný signál, že televizor Real 8K od společnosti LG jim přinese přesně takový zážitek ze sledování, který očekávají,“ řekl Nam Ho-jun, senior víceprezident Výzkumu a vývoje v oddělení Home Entertainment společnosti LG. „Očekáváme, že nabídka LG 8K televizí v roce 2020 stanoví nový standard pro televizní průmysl,“ dodal Nam Ho-jun.

Aby bylo možné získat logo CTA 8K Ultra HD, musí displej mimo jiné splňovat minimálně 50% kontrastního poměru pomocí čtvercového vzoru, což se měří v souladu se stanovenými směrnicemi pro měření viditelného rozlišení. To je specifikováno v dokumentu Mezinárodního standardu pro měření zobrazení (the International Display Measurement Standard), který vytvořil Mezinárodní výbor pro metrologii zobrazení (the International Committee for Display Metrology = ICDM), a to ve verzi 1.03c, v sekci 7.8.

Televize LG NanoCell jsou šetrné pro oči – získaly nejvyšší hodnocení bezpečnosti

Podle společnosti UL nezatěžují televize LG NanoCell zrak diváků, protože vyzařují minimum modrého světla stejně, jako již certifikované „Low Blue Light Display“ panely OLED.

Společnost LG electronics (LG) oznámila, že její televizory NanoCell (modely 65NANO90, 65NANO80) prošly ověřením společnosti Underwriters Laboratories (UL) s výsledkem “No  Photobiological  LED  Hazard,” (LED bez fotobiologického rizika) což označuje, že jsou tyto televizory velmi šetrné ke zraku diváků.

Z pozice přední celosvětové společnosti zaměřené na bezpečnost technických produktů UL potvrdila, že LG televizory NanoCell získaly klasifikaci mimo všechny rizikové skupiny. To znamená, že produkty vystavují zrak a pokožku diváka vůbec té nejnižší možné míře LED ozáření. UL zároveň testy výrobků s LED technologií provádí v souladu s bezpečnostními normami Mezinárodní elektrotechnické komise (IEC 60065, IEC 62471), ve kterých měří různé typy optického záření včetně modrého světla nebo infračerveného a ultrafialového záření.

Testované televizory NanoCell vyzařují ještě menší množství modrého světla, než vyžaduje jakákoli riziková kategorie, protože místo modrého podsvícení používají bílé světlo. Při vystavení modrému světlu během sledování televize nebo jiných displejů byla prokázána únava, poruchy spánku a dlouhodobé problémy se zrakem.

LG televizory NanoCell jsou nejen šetrné ke zraku diváků, ale kvalita jejich obrazu je nepřekonatelná. Nanočástice v televizoru bleskurychle upravují vlnovou délku světla tak, aby přenášely jasné a čisté barvy podobné těm, které najdeme v přírodě.

Kromě certifikace televizorů NanoCell prošly testováním UL také vlajkové panely LG OLED a zařadily se do kategorie s nízkou mírou modrého světla. Podmínky této certifikace vyžadují, aby míra vyzařovaného modrého světla byla nižší než 50 % hodnoty uvedené v bezpečnostní normě IEC. LG OLED displeje získaly také certifikaci Eye Comfort Display od německé nezávislé kontrolní společnosti TÜV Rheinland.

„Řada našich NanoCell modelů podává skvělý obraz plný jasných a živých barev, ale díky minimalizaci emisí modrého světla je šetrná k očím diváků,” řekl Nam Ho-Jun, viceprezident vývoje LG Home Entertainment Company. „Společnost LG bude i nadále jedním z hlavních  představitelů na poli prémiových televizí a bude přinášet vynikající produkty pro domácí zábavu bez zbytečného zatížení zraku diváků.”

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy