Internet

Registrace do Gmailu. Jak si založím nový účet?

gmail
Foto: pixabay.com, Tag: Gmail

Gmail je jednou z možností, jak si založit vlastní e-mailovou schránku. Co všechno byste měli před registrací vědět a jak na to?

K čemu slouží Google účet

E-mailová služba od Google je bezplatná, při registraci tak budete zadávat pouze některé vstupní údaje. Nebudete si ovšem vytvářet přímo přístup do e-mailu, ale jednotný Google účet, který pak využijete pro přístup k řadě dalších služeb.

Ty samé přihlašovací údaje vám poslouží k přihlášení na Youtube a potřebovat je budete pro stahování jakýchkoli aplikací z Google Play. Je tak pravděpodobné, že například většina majitelů chytrých telefonů se systémem Android už svůj Google účet má. Jestliže jste v minulosti některou z výše citovaných služeb využívali, použijte pro přístup dříve zadané údaje.

Registrace do Gmailu
Registrace do Gmailu. #google

Pokud si je nepamatujete, využijte možnost pro jejich obnovení. K tomu budete potřebovat e-mail, sekundární e-mail nebo telefonní číslo. Případně si samozřejmě můžete založit úplně nový účet.

Postup pro registraci

Na adrese https://www.google.com/gmail/ budete muset vyplnit své jméno a příjmení. Rovněž je nutné zadat uživatelské jméno, které musí být zcela unikátní. V dalším kroku budete potřebovat adekvátně bezpečné heslo pro přístup k vašemu účtu. Musí mít nejméně 8 znaků a mělo by být tvořeno kombinací písmen, číslic a symbolů. Tyto údaje si pečlivě zapamatujte, využijete je pro veškeré služby sdružené pod Google.

Po potvrzení těchto základních informací (přes volbu „Další“) budete vyzváni k zadání svého telefonního čísla. Na něj vám dorazí ověřovací SMS, s jejíž pomocí můžete ověřit své telefonní číslo. Dbejte na to, že kvůli potenciálnímu riziku zneužití je omezeno množství e-mailových adres, které lze vytvořit přes jedno telefonní číslo.

Analogicky podobně lze zadat jméno, příjmení a už existující e-mailovou adresu a ověření nově zakládaného Google účtu realizovat přes ni. K tomuto kroku můžete využít platný e-mail od jakéhokoli jiného poskytovatele.

TIP na článek: Tři služby, kde jednoduše vytvořit email. Návod krok po kroku

Tři ověřené služby, kde jednoduše vytvořit e-mailovou schránku. E-mailová adresa je dnes již nezbytností.

Pokud se rozhodnete pro použití dříve založené e-mailové schránky a zároveň byste si po založení nového e-mailu na Google chtěli poštu sjednotit, můžete si samozřejmě nechat posléze zprávy do Gmailu přeposílat.

Proč Google vyžaduje další informace?

Cílem Google je adekvátně váš účet zabezpečit. Google proto nabízí možnost přidání tzv. sekundární adresy nebo telefonního čísla pro obnovení. To můžete využít v případě, že vám váš účet bude kýmkoli zcizen a vy se k němu budete potřebovat dostat zpět, případně pokud zapomenete přístupové heslo nebo například také ztratíte telefon.

Tuto volbu naleznete po přihlášení do svého účtu v záložce „Osobní údaje“. Údaje lze nejen jednorázově zadat, ale také kdykoli později editovat. To je užitečné například v případě, že si změníte telefonní číslo a chtěli byste jej pro zabezpečení účtu posléze využívat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet