Ze světa IT

REGZA: Tablet AT501 od Toshiby

Společnost Toshiba zahájila novou výrobu svých tabletů s operačním systémem Android 4.1 určených pro masový trh nejen na východní polokouli. Tablet nese jméno REGZA Tablet AT501 a bude se pasovat do role mobilních strojů s procesorem od společnosti nVidia.

Toshiba REGZA AT501

Co se týče zobrazovací plochy, zde hovoří 10,1 palcový kapacitní displej s rozlišením 1280 x 800 bodů, je samozřejmě postavený na technologii IPS a multi-dotykový. Procesor dle výrobce stojí na frekvenci 1,3 GHz – jedná se o čtyřjádrový křemíkový čip Tegra 3 od nVidie, který je doplněný o 1 GB RAM a 32 GB vnitřní úložiště. Celková paměť lze „vylepšit“ slotem pro karty microSD až do kapacity 32 GB.

Tablet je vybavený dvojicí optických čipů, přední strana vlastní kamerku s rozlišením 1.2 MPx, zadní strana však skýtá optický senzor s 3 MPx snímačem. Do další specifikace zapadá GPS modul, bezdrátová WiFi a Bluetooth. Na interním kapacitním čipu je připravený uživatelský přívětivý operační systém Android 4.1 Jelly Bean. Toshiba REGZA Tablet AT501 se začne dodávat od 15. února zatím pro východní uživatele za 45 000 jenů, což je asi 9 200 Kč.

Rozhodně se o své postřehy k tabletu vážící 625 gramů či drobné recenze podělte do komentářů pod článkem. Mají takto dobře vybavené modely naději na úspěch a nebo je zabije poměrně vysoká cena? Je pro vaše prsty, funkcionalitu nebo využití tablet ta správná volba? Nebo raději zvolíte hybridní tablet s dokovací klávesnicí? Děkujeme za aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Toshiba umí skvělou elektroniku, nicméně bych se ani nedivil, kdyby se tento tablet začal masově prodávat. Umí notebooky, tak proč ne tablety, že.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT