Tiskové zprávy

Robustní pouzdro WD Nomad

western digital logo freebit
Foto: Western Digital

WD (NYSE: WDC), vedoucí výrobce řešení pro externí ukládání dat, dnes představil robustní pouzdro WD Nomad.

Odolné pouzdro je navrženo tak, aby chránilo přenosné pevné disky řady My Passport před pádem z výšky až 2 metry, před vlhkostí a politím a dalšími maléry, které se přihodí při aktivním cestovatelském životě, který prožívají fotografové, dobrodruzi a všichni další bojovníci na cestách. Robustní pouzdro WD Nomad se vyznačuje skořepinou z polykarbonátu a vnitřní výplní z elastomeru, který pohlcuje nárazy. Pouzdro dokonce odpovídá přísným armádním normám (MIL-STD-810G) na odolnost. Spolehlivý uzávěr a silikonové těsnění nedá šanci špíně, prachu a vlhkosti.

Pouzdro WD Nomad je ideální pro cestovatele, podnikatele na cestách, fotografy a všechny ostatní, kteří pracovně či soukromě nosí své digitální vybavení při sobě. Jedinečný a funkční design zahrnuje i vstup pro kabel USB připojení, takže k disku je možné se připojit i v případě, kdy je uschován v pouzdře. Navíc vnější jednolité poutko dovoluje uživateli připnout karabinu, kabel či silonové očko pro ještě pohodlnější používání.

Robustní pouzdro WD Nomad
Robustní pouzdro WD Nomad

“Spotřebitelé i profesionální uživatelé jsou stále více ´datově mobilní´ a přenosné pevné disky jim umožňují brát kamkoli svá videa, fotografie a další data,” říká Dale Pistilli, vice president pro marketing řady značkových produktů WD. “ Společnost WD, jako světový lídr v produktech pro externí ukládání dat, ví, jak ochránit data na pevných discích. Stejné úsilí jsme věnovali tomu, jak zkonstruovat toto robustní pouzdro. S pevným diskem WD My Passport a robustním pouzdrem WD Nomad, mohou být uživatelé klidní a jistí, že dělají vše proto, aby ochránili své digitální životy ať už cestují pro zábavu, či například denně do práce.”

wd nomad front

“Moje práce akčního fotografa/filmaře mne zavádí do vzdálených míst po celé planetě. Vždy spoléhám na ultrapřenosný pevný disk My Passport pro zálohování fotografií a videa, ale matka příroda často tyto aktivity udělá ještě více náročné,” říká Bruce Dorn člen Directors Guild of America. “Často se nacházím v nejmokřejším, nejškaredším, nejšpinavějším a nejvzdálenějším místě a nyní jsem nadšen z nového robustního pouzdra WD Nomad. Odolné jako trezor. Toto nové a líbivé pouzdro je nyní nedílnou součástí mého digitálního kompletu.”

Nové pouzdro WD Nomad je kompatibilní s disky řady My Passport včetně My Passport Essential, My Passport Essential SE, My Passport Elite, My Passport for Mac, a My Passport SE for Mac.

Pouzdro WD Nomad je k dostání ve vybraných prodejnách prostřednictvím distributorů a prodejců produktů WD. Doporučená cena je 23 EUR.

O společnosti WD

Společnost WD, jeden z průkopníků v odvětví ukládání dat a jedna z vedoucích firem na trhu, poskytuje produkty a služby pro lidi a organizace, kteří ukládají, zpracovávají a využívají digitální informace. Společnost navrhuje a vyrábí spolehlivé, vysocevýkonné pevné disky a disky SSD, které uchovávají data uživatelů přístupná a bezpečná před ztrátou. Její pokročilé technologie jsou konfigurovány do aplikací pro zákaznickou a podnikovou výpočetní techniku, vestavěné systémy a spotřební elektroniku, stejně tak jako její spotřebitelské produkty pro ukládání dat a domácí zábavu.

Společnost WD byla založena v roce 1970. Produkty společnosti pro ukládání dat jsou distribuovány předním OEM partnerům, systémovým integrátorům, vybraným velkoobchodníkům a prodejcům pod označením Western Digital a obchodním názvem WD.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

5 Comments

  1. Tak tohle je něco pro mě, externí podmínky vyžadují připravenost.

  2. Chce to SSD, tohle zatím asi neřeší ztrátu dat či kolaps disku.

  3. SSD je pro náročné uživatele. Prachsprostě s čipu to těžko dostanete či vyklepáte uložené informace. Mechanické věci bohužel nevydrží vše a to je kámen úrazu. Pro nějakého managera, který často cestuje bych rozhodně SSD disk doporučoval.

  4. Dobrý den, poradíte mi kde v ČR sehnat WD Nomad? Děkuji za radu.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy