Internet

Rozlučte se se svým starým účtem YouTube Premium

youtube nastaveni
Foto: pixabay.com, Tag: YouTube

Společnost Google tento týden zvýšila ceny za služby YouTube Premium a YouTube Music a nyní požaduje 14 a (299 Kč) 11 dolarů (239 Kč) měsíčně, tedy o 2, resp. 1 dolar více. Lidé se okamžitě zajímali, zda se toto zvýšení dotkne i starých účtů YouTube Red, které od roku 2018, kdy společnost službu přejmenovala na YouTube Premium, platí nižší sazbu. Díky e-mailu zaslanému jednomu z majitelů takového účtu můžeme potvrdit, že nová cena se týká i těchto uživatelů.

V e-mailu, který obdržel jeden z členů našeho týmu, byla špatná zpráva doplněna milými slovy: „Jako dlouholetý a vážený člen platíte v současné době nižší sazbu za službu Premium, než je sazba dostupná pro nové předplatitele.“ Nakonec se v něm přesto píše, že cena se zvýší na 14 dolarů (299 Kč), což je cena, kterou platí i noví předplatitelé.

Rozlučte se se svým starým účtem YouTube Premium
Rozlučte se se svým starým účtem YouTube Premium

Google alespoň nezvyšuje cenu okamžitě. V e-mailu společnost uvádí: „Abychom vám vyjádřili uznání za vaši věrnost, dáváme vám nejméně tři měsíce navíc za stávající cenu, než se zvýšení ceny projeví na vašem tarifu. Vaše cena se nezvýší před prosincovým datem vyúčtování„.

Pro uživatele, kteří si předplatili službu YouTube Music, představuje toto zvýšení ceny ještě větší skok z 10 na 14 dolarů. Předpokládáme, že se zvýšení ceny dotkne i předplatitelů služby YouTube Music, kteří v současnosti platí 8 dolarů a v budoucnu 11 dolarů.

V loňském roce došlo k zvýšení ceny služby YouTube Premium family

Zvýšení ceny není zcela překvapivě. V loňském roce došlo k podobnému zvýšení ceny služby YouTube Premium family, kdy se cena zvýšila z 18 na 23 dolarů (499 Kč). O nějaký čas později společnost oslovila předplatitele služby YouTube Premium family, kteří získali dědictví, a sdělila jim, že jejich stará cena 15 dolarů měsíčně se rovněž zvyšuje na 23 dolarů.

Je tedy jen konzistentní, že společnost nyní zvyšuje ceny i pro jednotlivé předplatitele, když došlo ke zdražení i plánů pro jednu osobu. V průběhu let mohli tito držitelé starých účtů YouTube Premium ušetřit nemalé peníze. Služba YouTube Premium byla oznámena v květnu 2018, takže za posledních pět let mohli tito uživatelé ušetřit více než 120 dolarů.

Lidé s grandfathered účty patří k nejvěrnějším předplatitelům, což nám Google v minulosti potvrdil s tím, že sleva zmizí, jakmile by svůj tarif zrušili. Tato malá sleva pravděpodobně pro lidi znamenala dost na to, aby si své účty udrželi. Bez důvodu, proč zůstat u služby YouTube Premium nebo placeného plánu YouTube Music, by se lidé mohli přiklonit ke službě Spotify nebo jiným službám pro streamování hudby a jednoduše žít s reklamami na YouTube.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet