Mobilní telefony

Runtastic: Pojďme běhat chytře s aplikací zdarma

runtastic logo freebit

Telefony už dávno nemáme jen na telefonování a psaní SMS. Od té doby, co se naše telefony dostaly operační systémy, se jejich funkce neuvěřitelně rozrostly. Můžeme s jejich pomocí dělat snad vše. Vařit, posilovat, hrát, zpívat, vzdělávat se, prakticky vše, co vás napadne.

Dnes bych se speciálně zaměřil na běžecké aplikace. Byla by hloupost nevyužít potenciál našeho kamaráda z kapsy, hlavně s tím množství aplikací jež nám Google Play nabízí. Rozhodl jsem se vám představit ty nejpovedenější, nejoriginálnější a nejzábavnější aplikace k vašemu běhání.

Runtastic

Aplikace, jejíž kvality dokazuje již počet stáhnutí, který přesáhl magickou hranici 10 miliónů. I hodnocení ostatních uživatelů jsou vesměs kladná. Pojďme se podívat co stojí za úspěchem této aplikace.

Runtastic: Pojďme běhat chytře s aplikací zdarma

Runtastic: Pojďme běhat chytře s aplikací zdarma

Přehlednost a intuitivní ovládání!

První co mě na Runtasticu zaujalo, byl design. Je jednoduchý, příjemný a velmi lehký na pochopení. Prvních pár rad vás provede tím co, jak a kdy mačkat. K přihlášení máte možnost využít i sociální sítě, Facebook a Google+. V průběhu samotného běhu pak můžete pomocí aplikace sdílet vaše výsledky na svojí sociální zeď.

Všechno je to tak jednoduché, na začátku stačí vybrat aktivitu, kterou se chystáte provozovat. Na výběr je jich opravdu mnoho, od aerobiku, přes horolezectví, až k zumbě. Poté si vybereme typ tréninku, na výběr je základní trénink, či specifický trénink s určeným cílem, pro běžné uživatele,  intervalový a „cílové tempo“ jsou zde pak pro ty, kteří si pořídí Pro verzi. Dále se nabízí možnosti volby hudby, tratě (opět pouze pro vlastníky Pro verze) a možnost připojení měřiče tepu, pokud ho samozřejmě máte. Po tomto rychlém nastavení systému se už můžeme vrhnout k samotnému běhu.

Běh s komentářem a hudba

Aplikace se mi celou dobu velmi zamlouvala, tedy až do doby, než jsem chtěl při běhu poslouchat hudbu. Aplikace totiž bohužel nepodporuje váš klasický přehrávač, vlastně vůbec žádný, kromě toho, jenž je speciálně vytvořený pro tuto aplikaci. Tento přehrávač nepřináší nic nového a je vcelku dost zbytečný, ale kdo chce při běhu poslouchat hudbu, musí ho zvolit.

Celý náš běh je doprovázen hlasem robotické slečny, lehce připomínající Siri, jenž nás informuje o tom, kolik kilometrů  jsme již uběhli a kolik jsme dokázali spálit kalorií. Zde je ovšem opět vidět omezení pro všechny neplatící uživatele. Naše robotická kamarádka se totiž vypne již po dvou uběhnutých kilometrech. Pak pokračujeme bez přerušení, čistě za zvuku naší hudby.

Celá aplikace vás pomocí GPS neustále sleduje a díky tomu přibližně ví, kolik jste toho uběhli a jakou trasou jste přibližně běželi. Přesnost této funkce mě na celé aplikace překvapila nejvíce. Funguje velmi spolehlivě. I v lese, kde jsem jí testoval, dokázala držet mojí stopu a celou trasu mi po doběhnutí krásně zobrazila.

Ideální parťák na běhání?

Osobně jsem s Runtastic spokojen. Aplikace funguje tak, jak má, je jednoduchá a přitom příjemná. Nepřidělává vám žádné problémy a vy se tak můžete plně soustředit na svůj výkon, a tak by to přece mělo být. Trochu mě mrzí nutnost používat onen zmiňovaný hudební přehrávač, ale to je jen malá výtka, přes kterou se dá vcelku rychle přenést.

Další vadou na kráse je, dle mého, drahá cena Pro verze. Která je aktuálně 129 Kč. Za které vám aplikace nepřinese až tak nadstandardní funkce. Naštěstí je dostupná i free verze, která mi přijde naprosto dostačující. Proto popadněte vašeho chytrého kamaráda a začněte s Runtastic běhat ještě dnes! Klasická verze k dostání na Google Play.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony