Kryptoměny

Rusko urychluje právní rámec pro těžbu kryptoměn

Těžba kryptoměn
Foto: pixabay.com, Tag: Těžba kryptoměn

Ruské ministerstvo hospodářského rozvoje prosazuje regulaci těžby kryptoměn. Snahy o formalizaci pravidel těžby pokračují. Hlavním cílem, jak uvádí ministerstvo, je podle bits.media podpořit růst těžby.

Vladimir Vološin, vedoucí oddělení rozvoje digitální ekonomiky, zdůraznil, že je třeba, aby těžba harmonicky koexistovala s ostatními odvětvími. Klíčovou otázkou při legalizaci těžby kryptoměn zůstává zdanění, které má potenciál posílit socioekonomickou strukturu země.

Soběstačnost v oblasti těžebního vybavení

Vološin navíc zdůraznil soběstačnost v oblasti těžebního vybavení. Vize zahrnuje nejen nákup, ale i domácí výrobu a vývoz těžebních přístrojů. Konkrétní údaje o ruských kapacitách na výrobu ASIC čipů však zůstávají nezveřejněny.
Geografická koncentrace těžby kryptoměn představuje výzvu. V reakci na to se zvažují iniciativy zaměřené na rozložení energetické infrastruktury a přesun datových center napříč regiony.

Rusko urychluje právní rámec pro těžbu kryptoměn
Rusko urychluje právní rámec pro těžbu kryptoměn

Ministerstvo energetiky v této souvislosti uvažuje o diferencovaných sazbách za elektřinu pro těžaře.

Významným krokem bylo založení Sdružení průmyslové těžby. Jak poznamenává Vološin, tento orgán bude dolaďovat dynamiku těžby kryptoměn v Rusku. Ministerstvo netrpělivě očekává spolupráci v otázkách souvisejících s těžbou. V souladu s těmito názory vyzývá gubernátor Irkutské oblasti Igor Kobzev k urychlenému přijetí právních usnesení týkajících se těžby.

O těžbě kryptoměn

Těžba kryptoměny je proces, při němž se digitální měny vytvářejí a zabezpečují prostřednictvím výpočetního výkonu. Hlavním cílem těžby kryptoměny je ověřovat transakce provedené na blockchainu, což je decentralizovaný účetní systém, který slouží jako základ pro kryptoměny. K tomuto účelu se využívá výpočetní síly, a tím se zajišťuje bezpečnost sítě a vydávání nových kryptoměn.

Těžba kryptoměny zahrnuje následující klíčové prvky:

  1. Výpočetní úkol: Těžaři (lidé nebo organizace) řeší složité matematické úkoly nebo provádějí určité výpočetní operace. Tyto úkoly jsou závislé na konkrétní kryptoměně, například proof of work (důkaz práce) u Bitcoinu.
  2. Soutěžení: Těžaři soutěží o to, kdo dokáže jako první vyřešit daný úkol. Těžař, který to dokáže, má právo vytvořit nový blok na blockchainu a získat odměnu v kryptoměně za svou práci. Toto je také známo jako „nalezení bloku.“
  3. Odměna: Těžaři dostávají odměny za těžbu v podobě nových kryptoměn, které jsou vytvořeny v procesu těžby, a také poplatků za transakce, které jsou zahrnuty v novém bloku.
  4. Bezpečnost: Těžba kryptoměny zajišťuje bezpečnost sítě tím, že brání útokům, jako je dvojí výdaj (double-spending) a zajišťuje, že všechny transakce jsou zaznamenány na blockchainu.
  5. Procesy těžby: Procesy těžby se liší mezi různými kryptoměnami. Například Bitcoin používá proof of work (důkaz práce), zatímco Ethereum se přesunulo na proof of stake (důkaz majetku) ve snaze snížit energetickou náročnost těžby.

Je důležité poznamenat, že těžba kryptoměny může být náročná na výpočetní výkon a energii, zejména v případě proof of work kryptoměn, což způsobuje obavy ohledně jejího vlivu na životní prostředí. Některé kryptoměny a blockchainy se proto snaží najít energeticky efektivnější způsoby těžby, jako je proof of stake, což minimalizuje potřebu výpočetního výkonu a energie.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny