InternetNovinky ze světa ITSoftware

Stahujte WordPress 3.2 „Gershwin“

Tak, a máme tu velice zajímavou aktualizaci, která přinese mnoho změn a rychlejší prostředí. Jedná se o novou verzi známého redakčního systému WordPress.

Tato zatím neostřílená verze nepřináší žádné velké hitovky, ale snaží se rozvíjet stávající funkce. Pokud jde právě o tyto přelomové verze, právě ty jsou vždy pojmenovány po nějakém hudebníkovi, zde je to americký skladatel George Gershwin.

Nová odlehčená verze s pořadovým číslem 3.2 je již na první klik výrazně svižnější, to se projevuje též na vytížení serveru. Právě on si s touto verzí výrazně oddychne. WordPress 3.2 nepotřebuje kupu PHP paměti, v praxi se hodnoty o moc nelišily, ale bylo vidět, že se čísla snížila. Největších změn se ale dostalo k automatické aktualizaci, která sní méně megabajtů a též se vypilovali nezdařené pokusy aktualizovat ji přímo ze systému.

Redakční systém pod licencí GNU GPL je opravdu rozšířený, dřívější verze 3.0 dosáhla necelých 10 miliónů stažení.

Programátoři kladli velký důraz na „jádro“ WordPressu, jistě znáte Hello Dolly či Akismet. Pokud tyto pluginy smažete, při další automatické aktualizaci je už v systému nenajdete. Vývojáři se též zaměřili na minimální požadavky pro instalaci. Nový open source redakční systém vyžaduje minimálně PHP 5.2.4 a MySQL 5.0.

Stahujte nový redakční balíček, který je pro takové to domácí blogování.

1 Komentář:

  1. This can be a actually engaging publish! Many thanks for this! Together with all the best Luke aka couchgool.

Komentuj článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučeno pro vás >

Další novinky > Internet