Mobilní telefonyZe světa IT

Ryuudo: BT klávesnice se stojánkem

Ti z vás, kdo vlastní tablet nebo chytrý telefon a chtějí na něm občas vykonávat nějakou tu „přínosnou“ činnost, se jistě setkali s tím, že postrádají klasickou hardwarovou klávesnici. Pokud máte zařízení s plnohodnotným USB konektorem (nebo příslušnou redukcí) můžete připojit klávesnici drátem – to ale není zrovna nejpohodlnější řešení, zejména pokud zařízení často přenášíte.

Ryuudo RBK-3000BT - skládací, bezdrátová klávesnice

Pokud používáte stroje od Applu, či jiné renomované firmy, dost možná máte možnost dokoupit si dokovací stanice (s klávesnicí) a udělat tak z tabletu malý notebook – což je většinou velice drahé řešení. Nejschůdnější cestou se zdá být Bluetooth klávesnice. Nevýhodou tohoto řešení je, že budete muset „vláčet“ dvě zařízení.

Japonská společnost Ryuudo ale přišla s podobným řešením, které nabízí Microsoft u svého modelu Wedge – když už jste nuceni přenášet s sebou další věc, klávesnice obsahuje alespoň stojánek. Ryuudo RBK-3000BT je Bluetooth 3.0 klávesnice, která díky své skládací konstrukci nezabere ani moc místa a navíc v sobě ukrývá praktický (vhodný spíše pro telefon či 7″ tablet).

V zavřeném stavu tedy celé zařízení nabídne sympatické rozměry 145 x 98.5 x 19.5 mm a navíc si samo vypne Bluetooth modul, aby šetřilo baterii. Pokud byste chtěli klávesnici používat pro práci na více zařízeních, její schopnost uchovat v paměti až 4 spárovaná zařízení se stane výhodou. O napájení se starají dvě AAA baterie, díky kterým je garantovaná výdrž až půl roku. Cena celého setu (včetně pouzdra) činí asi 83$ (1 590 Kč), což je jen o pár desítek korun méně, než výše zmíněný konkurent od Microsoftu.

Jak řešíte zadávání textu na svých zařízeních? Vystačíte si vždy pouze se softwarovou klávesnicí, nebo zůstáváte věrni tomu pravému „hardwaru“? Prosím podělte se s ostatními o zkušenosti do diskuze pod článkem, nebo nám napište na G+ stránky.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony