Mobilní telefonyZe světa IT

Low-endový trhák Samsung Array

Samsung představil americkému operátorovi jménem Sprint nový low-endový QWERTY mobil, který nese označení Array SPH-M390. Slovo dalo slovo a již je zařazen do portfolia prodávaných telefonů, jedná se o smartphone slovem vzatý?

Samsung Array

Tento smartphone s QWERTY klávesnicí vlastní 480 MHz procesor Qualcomm, což na dnešní poměry není vůbec žádná sláva. Dále propůjčí 2 megapixelový digitální fotoaparát, hudební přehrávač, Bluetooth, slot pro microSD karty a baterii s kapacitou 1000 mAh. Displej je postavený na technologii TFT a propůjčí úhlopříčku 2,4 palce. S rozlišením to také není valné, zde bude obrazově hovořit pouze 240 x 320 bodů a 167 pixelů na palec.

Paměť celých 40 MB určitě nepotěší, zde je alespoň možnost ji rozšířit o kartu microSDHC do velikosti 32 gigabajtů. Od tohoto telefonu nečekejte výkon ale také vysokou cenu, ta se zakořenila na padesáti dolarech, tedy po přepočtu může být váš za přibližně 1000 korun. Telefon je výhradně určen pro mladší generaci, která ráda SMSkuje a tak využije tuto plnohodnotnou klávesnici jak se patří.

O systému zatím nepadla řeč, můžeme jen střílet, Bada s nějakou brandovanou nástavbou? Snad ano, ICS od Googlu rozhodně nečekejte. Samsung Array bude dostupný v průběhu srpna zatím pro americký trh, dostane se alespoň do Evropy? To ukáže jen drahocenný čas.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Mám rád QWERTY, ale nemam rád low-endy… poslední takovýto použitelný telefony byly Desire Z (vlastním) a Xperia Pro (na tu se chystám, až Zetko doslouží). Jinak ten koncept jako mělo HTC Vox, potažmo Nokia E75 se mi líbí. Oba z jmenovaných jsem měl, ale paradoxně jsem tu plnohodnotnou klávesnici používal až ve chvíli, kdy T9 na malé klávesnici neznala nějaké slovo…

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony