SoftwareTiskové zprávy

Samsung: Hra Angry Birds má krále

První celosvětová soutěž ve hře Angry Birds na chytrých televizorech Samsung zná své vítěze. 19 týmů z evropských zemí se sešlo v nákupním centru Westfield ve Stratfordu, aby se zúčastnilo souboje, který zahrnoval i honbu za pokladem napříč Londýnem.

Angry Birds

To vše bylo spojené s hledáním skrytých Angry Birds úkolů, které pomohly určit finalisty soutěže. Titul absolutního šampióna byl udělen týmu Rumunska. Samsung odměnil každého hráče z rumunského týmu částkou 1000 Euro.  Rovněž Česko a Slovensko mělo v soutěži své zástupce, kteří tvořili jeden tým. Reprezentovali ho Lubomír Škola (vítěz soubojů v Praze), Stanislav Höpp (vítěz soubojů z Brna), Zoltan Kaprinay (vítěz z Bratislavy) a bloggerka Andrea Ulagova se zástupcem společnosti Samsung Česko a Slovensko, Romanem Moudrým.

Na uvítací párty měli naši zástupci možnost zúčastnit se tří mini-her, ze kterých vyhráli dvě – odhad, kolik je Angry Birds plyšáků ve váze a taneční soutěž v Gangam stylu. Poté si kapitáni z každé země proti sobě zahráli Angry Birds na Smart TV. Bloggerka Andrea k tomu dodává: „Pokud si někdo myslí, že hrát na Smart TV je hračka, tak se plete. Je to úplně jiné, než v telefonu nebo v počítači, ale zvykali jsme si rychle, i při večerním tréninku.“

Jak soutěž probíhala

Každý tým měl cestovat po Londýně a navštívit 8 různých míst, kde se buď plnily úkoly, jako např. najít prase, zlaté vejce, nebo se hrála hra Angry Birds na Smart TV. Po splnění úkolu se musel každý tým vyfotit s maskoty Angry Birds. Zároveň tým musel splnit speciální úkol – vyfotit se u double deckeru, červené telefonní budky, pořídit fotografii se šálkem anglického čaje, fotografii přd anglickým PUBem a u označení vstupu do metra.

I to nebylo pro československý tým překážkou. Jednotlivé úkoly dovedly hráče k London Eye, na Trafalgar Square, Tower Bridge, na Piccadilly, do Britského muzea nebo například i do Korejského centra. Na závěr musely týmy ve stanoveném termínu dojet do Westfieldu, kde se měla konat závěrečná party a také vyhlášení výsledků.

V rámci posledního úkolu měli jednotliví soutěžící s nejvyšším skóre vystoupit na jeviště a před zraky 250 fanoušků hry Angry Birds vyzvat k souboji Olympijského hrdinu Louise Smithe, hvězdy televizní show The Only Way is Essex Jessicu Wright a Sam Faiers, a mezinárodní zpěvačku Alexis Jordan.

Stephen Taylor, viceprezident společnosti Samsung Electronics Europe, řekl: „Po měsíčním hledání na propagačních akcích, které měli vybrat ty nejlepší finalisty z 19 evropských zemí, jsme spokojeni, že se nám podařilo najít dokonalý tým. Nejen že Rumuni hráli jako opravdoví hrdinové, ale také skutečně předvedli plně uchvacující zážitek ze hry, který přivedla k životu technologie chytré televize od společnosti Samsung. Nyní může kdokoliv s chytrou TV Samsung hrát Angry Birds jako šampión v pohodlí vlastního domova.“

Harri Koponen, COO ve společnosti Rovio a tvůrce fenoménu Angry Birds, dodal: „Toto finále neukázalo pouze pozoruhodný talent evropských hráčů a lásku ke hře Angry Birds, ale také schopnost ovládat hru na chytré televizi Samsung pomocí funkce Motion Control, což dodá zážitkům ze hry Angry Birds zcela nový rozměr.“

Angry Birds v Samsung Smart TV

Aplikace Angry Birds byla vyvinuta společností Rovio Entertainment ä umožňuje divákům chytré televize Samsung ovládat populární hru jednoduchými gesty s využitím technologie Motion Control. Pouhým mávnutím ruky může divák ovládat natažení praku a aktivování jedinečných schopností každého ptáka. Angry Birds jsou ke stažení zdarma na Samsung Smart Hub na všech 2012 LED a plazmových Smart TVś s funkcí Smart Interaction (Angry Birds na Samsung chytré televizi je dostupné pro LED 7000 a novější modely a Plasma 8000 a novější modely).

Zdroj: Samsungblog.cz

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software