Mobilní telefony

Jak bude vypadat nejtenčí Samsung Galaxy A8

Samsung na začátku toho roku představil novou řadu smartphonů, jmenuje se Galaxy A. Aby tyto modely odlišil od zbytku svého portfolia, které je velice široké a pro spoustu lidí nepřehledné, mají modely řady A společné jednotící znaky.

Těmi jsou, kromě jiného, celokovové tělo a velice tenký elegantní design. Zatím jsou modely řady A pouze tři. Jsou odstupňované a to jak výbavou, tak i velikostí. Všechny nabízí SuperAMOLED displej, ale liší se rozlišením. Dva nižší modely, A3 a A5, mají čtyřjádrové procesory. Zatím nejvyšší model, který se jmenuje A7, je vybaven vždy osmi jádry a jejich taktování se liší podle toho, zda se jedná o dualSIM, či ne.

Bude se jmenovat Samsung Galaxy A8

Hlavním pojítkem je ale tloušťka těchto modelů. Všechny tři se dostaly pod hranici 7 mm, což je velice slušná hodnota. Nyní očekáváme představení dalšího telefonu této řady. Bude se jmenovat Samsung Galaxy A8 a podle zatím dostupných informací by měl jít s tloušťkou ještě o jeden milimetr níže. Konkrétně se jedná o hodnotu 5,94 mm. Když se to vztáhne k jeho bratrům, tak model A7 má 6,3 mm a vlajková loď společnosti Galaxy S6 je 6,8 mm tlustá. Tak by se Galaxy A8 stal nejtenčím modelem Samsungu.

A8_leak
Samsung Galaxy A8 na uniklé fotografii

Od nového modelu řady A můžeme očekávat výborné parametry. Kromě zmíněné tloušťky, je to i vysoký výkon a kvalitní displej. Telefon by měl být osazen osmijádrovým procesorem Snapdragon 615. Ten zpracovává informace pomocí čtyř jader taktovaných na 1,7 GHz a dalších čtyř na 1 GHz. Stejný procesor najdeme třeba v Asusu ZenPhone Selfie.

Telefon by měl na trh dorazit s Androidem 5.1.1

Operační paměť by měla mít 2 GB a vnitřní pamět 16 GB. Fotografie, pořízené zadním 16 Mpx fotoaparátem, nebo přední 5 Mpx kamerou, se budou zobrazovat na 5,7 palce velkém SuperAMOLED displeji s Full HD rozlišením. Telefon bude podporovat LTE, což už se dnes u nových modelů stává standardem. Kapacita baterie bude 3050 mAh a telefon by měl na trh dorazit s Androidem 5.1.1 Lollipop. 

Jak to tak vypadá, tak Galaxy A8 by se měl zařadit mezi nejtenčí telefony na světě. Mezi ty patří jednoznačně Oppo R5, které se chlubí tloušťkou pouze 4,85 mm, ale má vystouplou čočku fotoaparátu. Naprosto nejtenčím telefonem současnosti je Vivo X5 Max, které stlačilo vystupující čočku na pouhých 4,75 mm a zbytek těla na neuvěřitelných 3,98 mm. Otázkou zůstává, zda tato honba za nejtenčím telefonem je v zájmu spotřebitelů. Zda při každodenním užívání telefonu oceníme telefon o milimetr tenčí, nebo telefon, který je sice tlustší, ale díky tomu má větší baterii a tím i výdrž. Nehledě na to, že většina lidí má stejně telefon v nějakém pouzdře a tím se jeho tloušťka opět navyšuje.

galaxy-a8-leak-2
Tloušťka jen 5,94 mm a kovový rámeček

Co si myslíte vy, je lepší tenčí telefon, nebo telefon, který má o pár desetin milimetru víc, ale zato lepší parametry? Jak se vám líbí parametry Samsungu Galaxy A8, koupili byste si takový telefon? Napište nám do komentářů, jak je tlustý váš telefon a zda opravdu potřebujete, aby byl ještě tenčí. Sdílejte taky článek na vaše sociální sítě.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony