» Mobilní telefony» Ze světa IT

Androidí Samsung Galaxy Nexus

Kanadský operátor Mobilicity se údajně chystá provozovat ve svých sítích nový model od Samsungu. Datové přenosy provětrá Galaxy Nexus již 6. února 2012.

Smartphone Galaxy Nexus nabízí 4,65 palcový HD Super AMOLED dotykový displej v rozlišení 1280 krát 720 bodů /16 M barev/, dvoujádrový 1.2 GHz procesor TI OMAP 4460, 1 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti, 1.3 MP přední VGA kameru, zadní 5 megapixelový HD fotoaparát, WiFi a Bluetooth 3.0.

Telefon běží na vymazleném systému Google Android 4.0.3 /Ice Cream Sandwich/.

Mobil propůjčí integrovanou GPS s 20 kanály, A-GPS, digitální kompas či barometr. Grafické proporce tohoto telefonu jsou podpořeny křemíkovým čipem PowerVR SGX540.

Mobilní přístroj v těle ukrývá 1750 mAh Li-Ion baterii, která uživateli dopřeje až 270 hodin v pohotovostním režimu nebo až 8 hodin hovorů v sítích 3G.

Samsung Galaxy Nexus je také prodáván u nás. Jeho maloobchodní cena se pohybuje kolem 14 000 korun.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony. Podpořte mě » pomocí donate na PayPalu.

  Doporučeno pro vás >

  5 x komentář, přidáš se?

  1. […] ABI Research informovala o obchodní strategii, kterou uplatňuje Samsung u svého telefonu Galaxy Nexus, který je dotován americkým operátorem […]

  2. […] ponese jméno Nexus, stejně jako smartphone, který má již třetí […]

  3. […] Pro výrobu prvního smartphonu, kterým byl Nexus One, si vybrali HTC. Výrobcem druhého zařízení Nexus S byl Samsung,  který se podílel i na Galaxy Nexusu. […]

  4. […] S2, který rozhodně Samsungu vyšlapal cestu rájem. Poté následují telefony s označením Nexus, Ace a dualsimy. Nicméně se v těchto dnech můžeme vybavit Samsungem Galaxy S III, chcete-li […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Mobilní telefony