Mobilní telefonyZe světa IT

Přichází Galaxy Note 2 od Samsungu

Není to tak dávno, co se na internetu objevila zpráva, která informovala o tom, že se na trhu objeví další poznámkový Samsung. Tabletofon Galaxy Note 2 spatří světlo na berlínském veletrhu IFA, který startuje 31. srpna a končí 5. září 2012. Ale možná i dříve.

White Samsung Galaxy Note

Již druhá generace Notu by měla být osazena výkonným čtyřjádrovým procesorem od Samsungu, údajně se výkonu ujme Exynos 5250 postavený na architektuře ARM Cortex-A15. Dále nabídne tento přístroj 5,5 palcový displej a 13 megapixelový  fotoaparát, operačním systémem se stane samozřejmě Android 4.1 Jelly Bean. Tato specifikace bude stavět telefon na přední příčky v prodejnosti, což se jeví jako reálný ukazatel v strmosti prodeje.

Operační paměť je také zřejmě jasná, zde budou hovořit až 2 gigabajty pro spuštěné aplikace a fazolový systém. Spekulace o tvrzeném skle byly hodně diskutovaným tématem, zde bude na místě si uvědomit, zda-li má tato vlastnost u tak velkého displeje vůbec cenu. Právě díky této technologii by cena tabletofonu mohla nabrat gigantických rozměrů, což nebude pro trh zrovna dobrá vlastnost.

Dle dostupných parametrů se je rozhodně na co těšit, a jen čas ukáže pravost informací, které již zaplnily nejeden světový IT magazín. Tak co na něj říkáte? Stane se právoplatným nástupcem prvního Galaxy Notu? Pokud máte v rukávu jakoukoliv doplňující specifikaci o Samsungu Galaxy Note 2, podělte se o ni do komentářů, budeme jen a jen rádi.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Zdravím. Podle mě právě u takhle velkého displeje rozhodně tvrzené krycí sklo smysl má. Čím větší displej, tím víc je přece náchylnější na poškození. Co se týká spekulací o nějakém výraznějším zvýšeni ceny použitím tvrzeného skla, tak si myslím, že jde o spekulace neopodstatněné. Dnes už se přece tvrzená krycí skla displejů zcela běžně používají u telefonů střední třídy. Zde jsou sice rozměry displeje dost velké, ale s rostoucími prodeji tvrzených krycích skel prostě zákonitě musela klesnout jejich cena. Takže podle mě „nula od nuly pojde“, nebo to cenu zvýší jen minimálně (Samsung přece jen není v rukách některých českých „podnikatelů“, kteří hledají kdejakou záminku pro zvýšení ceny svého výrobku 🙂 )

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony