Mobilní telefonyZe světa IT

Oficiálně: Samsung Galaxy Note 8.0

MWC oficiálně startuje již zítra, nicméně již dnes vrcholí přípravy na veletrh, který opět láká statisíce návštěvníků do španělské Barcelony. Samsung se rozhodl zkřížit plnohodnotný smartphone a tablet do jednoho stroje, avšak MWC 2013 již dnes ukazuje jeho podrobnou specifikaci.

Samsung Galaxy Note 8.0 - oficiálně na MWC 2013

Přichází Samsung Galaxy Note 8.0. Specifikace tohoto přerostlého „smartphonu“ zahrnuje čtyřjádrový stájový procesor Exynos 4 s frekvencí 1600 MHz. Tabletofon bude vlastnit, jak už název napovídá 8″ TFT displej s rozlišením 1280 x 800 bodů, který bude okořeněný technologií Super Clear a LED podsvícením. Operační paměť jihokorejský výrobce vyřešil křemíkovým čipem o kapacitě 2 GB, kterému bude sekundovat úložný čip o velikosti až 32 GB, jež půjde rozšířit pomocí paměťových karet až do kapacity 32 gigabajtů.

Přerostlý smartphone se bude “honosit” rozměry 211,3 x 136,3 x 7,95 mm s hmotností 330 gramů, do které je započítán i 4600 mAh Li-Ion akumulátor. Optická výbava dále zahrnuje fotoaparát, ten na zadní straně splňuje rozlišení 5 MPx, přední strana však vlastní o něco “chudší” optiku, ta vlastní 1,3 MPx senzor. Operační systém je opět od společnosti Google, v zařízení bude pro operace připraven OS Android 4.1.2 Jelly Bean/bude zajištěn update na Key Lime Pie?/ s nadstavbou TouchWiz 5.0.

Co se týče konektivity, chytrý telefon jest obdařen hned několika moduly pro přenos vysokorychlostních datových toků. Těšme se na Bluetooth 4.0, WiFi, GPS modul, podporu sítí 4G LTE a 3G. K nám by se měla dostat verze jen s 3G modulem /LTE verze bude dostupná pouze na americkém trhu?/. Budeme tedy napjatě sledovat informace a novinky z přicházejícího MWC, ty by snad měly poodhalit další informace ohledně tohoto modelu. Mezi příslušenství se může zařadit i pero S Pen od Samsungu, cena je zatím nedostupná.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony