Mobilní telefonySoftwareZe světa IT

Galaxy S II: Update na Jelly Bean OTA

Operační systém Android Jelly Bean se hrne na nejeden starší stroj, a ani Android roku 2011, tedy model Galaxy S II od Samsungu nezůstane pozadu. Spekulace se potvrdily a zatím poslední verze systému Android se objeví v OTA aktualizaci právě na tento smartphone.

Samsung Galaxy S2 s Androidem Jelly Bean

Právě v těchto dnech jsme od oficiální aktualizace pro Samsung Galaxy S II v celku blízko, a je to velice potěšující, jelikož společnost myslí i na smartphony se starším datem vydání. Otázkou však zůstává, kdy se oficiálně aktualizace dostane na telefony, a kdy vůbec dorazí i do České republiky. Pro oživení specifikace, smartphone vlastní 4,27“ kapacitní Super AMOLED Plus displej s rozlišením 480 x 800 bodů a jemností 218 DPI. V těle tepe stájový Exynos 4210, tedy dvě jádra Cortex-A9 na frekvenci 1.2 GHz, jež jsou vyrobeny pomocí 45 nm technologie.

Pro data či multimediální soubory je připravena interní kapacita 16 GB, která je doplněna o operační 1 GB paměť RAM. Baterie pak vlastní kapacitu 1 650 mAh. Srdcem optiky je 8 MPx digitální fotoaparát /3 264 x 2 448 px/ s autofokusem, bleskem a možností nahrávat video ve Full HD. Konektivita je řešena sítěmi GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA /21,1|5,76 Mb/s/ či konektorem microUSB, MHL, 3.5 mm jackem a technologiemi WiFi, Bluetooth, GPS.

Má cenu u takto starých strojů aktualizovat na nejnovější operační systém? Určitě se o své poznatky k smartphonu, doplňující informace či o drobné recenze podělte do komentářů níže nebo pomocí lišty na sdílení dejte vědět o této novince i ostatním. Našli jste k tomuto telefon levné příslušenství? Diskuze je otevřená. Děkujeme a budeme jen rádi za aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Samsung Galaxy S II dostává Android 4.1.2 Jelly Bean, to je paráda. Lze stahovat i z oficiálního webu, nicméně jde o to, že je systém dostupný jen pro smartphony zakoupené ve Španělsku. Na webu lze sledovat, kdy bude aktualizace dostupná i pro další evropské země. Link zde http://www.sammobile.com/2013/01/23/samsung-rolls-out-android-4-1-2-jelly-bean-update-to-the-galaxy-s-ii/

    1. Ahoj Elemente, děkujeme za informace. Pro uživatele SGS2 určitě dost pozitivní krok kupředu. Jsem zvědav, za jak dlouho dostanou smartphony Galaxy S II Android Jelly Bean v České republice.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony