Mobilní telefonyZe světa IT

Světokrál: Samsung Galaxy S III

Samsung v posledních měsících dává najevo, že se pasuje do role krále mobilního průmyslu. Určitě k tomu má i podklady od analytické společnosti Strategy Analytics, která hlásá rekordní prodeje vlajkového smartphonu Samsung Galaxy S III. Používáte nejprodávanější smartphone světa?

Smartphone Samsung Galaxy S3

Určitě „S-trojce“ ale statistiky značně ztěžuje nový iPhone 5 či iPhone 4S, jež zaznamenaly ve 3. čtvrtletí dohromady 22,2 milionů prodaných kusů. To ale nemění nic na tom, že se model Galaxy S III stává zatím nejprodávanějším telefonem zeměkoule. Oficiální zpráva hlásá až 30 milionů prodaných kusů, analytická společnost však vpouští do hry jiná čísla, za 3. čtvrtletí údajně Samsung prodal 18 milionů kusů a ve 2. čtvrtletí 5,4 milionů kusů.

„Samsung Galaxy S III prokázal svou velkou popularitu u spotřebitelů i operátorů v Severní Americe, Evropě a Asii,“ uvedl analytik Neil Mawston, dle agentury prodeje Samsungu Galaxy S III znamenaly v uvedeném období téměř 11 procent celosvětového trhu s chytrými mobily.

Poslední čtvrtletí se ale pravděpodobně vrátí na první příčku Apple s novým iPhonem 5 s 4 palcovým displejem, jež skýtá opravdu syté barvy a větší hustotu pixelů. Za pár dnů, kdy se ve třetím čtvrtletí tato novinka prodávala, si stačila připsat šest milionů prodaných kusů, což je chválihodné. Ještě dodáme, že se zisk Samsungu se ve třetím čtvrtletí téměř zdvojnásobil na rekordních 6,56 bilionu wonů, což po přepočtu dělá 115 miliard korun.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony