Mobilní telefony

Samsung Galaxy S11. Galaktický výkon díky nové specifikaci

samsung logo freebit nove
Foto: samsung.com, Tag: Samsung

Kolem budoucího Samsung Galaxy S11 je už teď pořádně živo. Co všechno se o novém telefonu ví nebo alespoň tuší a kdy se ho dočkáme?

Kdy se nového telefonu dočkáme?

Oficiální datum vydání podle všeho nastane v první čtvrtině roku 2020. Nejprve se spekulovalo o tom, že by se tak mělo stát 18. února, v současné době se nicméně hovoří o tom, že novinku uvidíme ještě dříve, už 11. února. Uvedl to dosud na tomto poli ne zcela známý izraelský portál, nicméně s těmito informacemi je rozhodně potřeba pracovat.

Časnější datum vydání navíc podporuje i to, že telefon již má na svém kontě první certifikace. Certifikace Bluetooth SIG zatím schválila verzi SM-G988B.

Jak se bude telefon vlastně jmenovat

Ačkoli se všeobecně o nástupci telefonu S10 hovoří logicky jako o S11, leaker Ice Universe vypustil v těchto dnech do světa překvapivou informaci: Telefon se má oficiálně jmenovat S20. Nečekaně zvolený název má souviset právě s datem vydání v roce 2020.

Smartphone Samsung Galaxy S11
Smartphone Samsung Galaxy S11 (Zdroj: @OnLeaks)

Stejný zdroj také prozradil, že se objeví hned tři nové přístroje, o těch se však ještě hovořilo pod původním označením Galaxy S11e, Galaxy S11 a Galaxy S11+. Jaký skutečný název nové smartphony dostanou, na to si budeme muset ještě počkat.

Klíčovým rozdílem mezi všemi modely by měla být primárně velikost. Konkrétně model S11 (nebo S20) by měl mít k dispozici panel o úhlopříčce 6,7 palce.

Fotoaparát tahákem číslo jedna

Tím nejzajímavějším na novém mobilu z dílny Samsungu by měl být nový fotoaparát. Není divu, že výrobce na něj zaměřil svou pozornost, celá série S je vlajkovou lodí korejského producenta elektroniky.

Střízlivější odhady o počtu snímačů mluvily nejprve o čtveřici, smělé předpovědi deklarovaly až pět. Mluví se ale hlavně o třech snímačích, přičemž ten hlavní ISOCELL Bright HMX má mít rozlišení až 108 Mpx, které už přineslo v minulosti například konkurenční Xiaomi, kterému je ostatně Samsung dodává. Chybět by neměl minimálně teleobjektiv a ToF snímač.

Fotoaparáty Galaxy S11
Fotoaparáty Galaxy S11 (Zdroj: @OnLeaks)

Prakticky by telefon měl proto umět špičkové fotografie za horších světelných podmínek díky snížení ISO, zlepšení saturace a účinnému potlačení šumu. Podle některých předpovědí má smartphone nad svou konkurencí v tomto směru jednoznačně vynikat a takovéto fotografie budou jeho hlavní devízou.

Hardwarová výbava

Mluví se o tom, že Samsung svoje telefony vybaví čipsetem Exynos 990, respektive Snapdragon 865. Ty doplní operační pamětí typu LPDDR5. Kapacity úložiště budou naproti tomu pojaty tradičně: 128, 256, případně i 512 GB.

Vzhledem k vysokému výkonu prosákla na veřejnost i pozoruhodná informace o tom, že si nový Samsung poradí s natáčením videí dokonce až v rozlišení 8K.

Delší výdrž

Dalším slibným parametrem je bezesporu i adaptér, respektive jeho kapacita. Díky jejímu navýšení zařízení láká potenciální zájemce na delší výdrž.

U modelu S11 nabídne Samsung téměř 3 800 mAh kapacitu baterie. Větší verze S11+ nabídne adekvátní nárůst na až 5 000 mAh. A to především kvůli 120 Hz displeji. Náročná na spotřebu bude taktéž podpora 5G technologie.

Nabízet bude stejně tak 25W nabíjení. Ve srovnání se svým předchůdcem S10 tak nabídne dobíjení o něco rychlejší.

Jak bude novinka vypadat

Vysokým očekáváním odpovídá taktéž celkové zpracování telefonu. Hliníkové tělo přístroje doplní skleněná záda. Všechny tři verze telefonů dostanou zakřivené OLED panely.

Odlišností, která ale byla všeobecně již poměrně předvídatelná, je i jinak umístěná čočka předního fotoaparátu, které si máte možnosti na první pohled všimnout.

Řešení se představilo už u přístrojů ze série Galaxy Note10. Oproti těmto mobilům by navíc jejich nástupci měli mít obecně tenčí rámečky kolem displeje. V boční části telefonu najdeme klasická tlačítka – na regulaci hlasitosti a pro vypnutí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony