Mobilní telefonyZe světa IT

Galaxy S4 s ARMem na taktu 1,7 GHz

Zahraniční weby již pilně sledují další informace o společnosti Samsung. Ano, míříme na další mobilní produkt, který nahradí stávájící galaktickou hvězdu jménem Galaxy S3. Takže je tedy v hledáčku další válka? iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4 /Galaxy S IV/?

Odvážně ale přece jen se v názvu objeví krkolomná čtyřka? Pojďme se podívat na specifikaci, která by mohla být obsažena v novém smartphonu, který bude určitě plnohodnotným nástupcem již ostřílené Strojky.

Samsung Galaxy S4

Jak na tom bude design? Bude opět v hledáčku nejednoho právníka? Určitě ano, ale Samsung se stává neprůstřelným a jde proti Applu směle do boje. Bude jihokorejský výrobce volit standard 4,8 palce a nebo bude zmenšovat svoje proporce? Můžeme se ale těšit na ještě větší hustotu podaných pixelů, než tomu bylo dosud. Zde hodnota akceleruje z 306 pixelů na palec až na 400?

Těšme se na stájový dvoujádrový Exynos, přesněji Exynos 5 Dual na platformě ARM s dvojicí nejnovějších procesorových jader Cortex-A15  s taktem 1.7 GHz, které budou opět závislé na kapacitě baterie. Grafická jednotka procesoru byla také blíže specifikována, zde čekejme čtyřjádrový grafický procesor ARM Mali T604.

dva gigabajty operační paměti jsou pro tento telefon velice reálná čísla. S 3000 mAh akumulátorem se určitě budeme také blížit. Tutovkou se zdá být i operační systém. Zde bude výrobce opět volit Android, resp. poslední verzi operačního systému Jelly Bean s nějakou životadárnou nadstavbou.

Standardem se stává NFC, WiFi, Bluetooth, GPS, vysokorychlostní sítě LTE a další doplňkové moduly dnešních mobilních telefonů. Každopádně bude muset tento chytrý telefon trumfnout již uvedený smartphone, který se řadí do nejvýkonnějších telefonů na této planetě. Další otázkou je cena, která u Samsungu bude asi dosti vysoká. Počítejme opět s cifrou přibližně 16 tisíc korun.

Datum uvedení novinky se stává v těchto dnech ještě nereálné ale co není, může být. Jak se na technickou specifikaci díváte? Myslíte si, že Samsung se svým strojem opět rozpoutá peklo na zemi? Bude to šlágr zimních olympijských her?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

4 Komentáře

  1. No já jsem hlavně zvědavej na výdrž S4 každopádně by měl mít ještě nerozbitnej displej. A můžu jen děkovat že mě osvítilo a S3 jsem si zatím nekoupil si počkám raději na S4 a na první reakce od uživatelů podle toho se rozhodnu jesti levnější variantu S3, která půjde cenově hodně dolů jen co se dostane S4 na trh, bo si připlatím a pořídím S4. Každopádně tak či tak určitě oba dva telefony jsou skvělé. A nemyslím si že oproti iPhonu, který ani zdaleka neumí to co Galaxy S3 je cena zas tak vysoká. iPhone je kolikrát dražší a neumí ani polovinu věcí, co SAMSUNG 🙂

    1. Galaxy S4 by měl mít akumulátor o vyšší kapacitě, což je pravda. Počítejme tak 3 000 – 4 000 mAh, což bude určitě paráda. Další článek o Samsungu Galaxy S IV, Galaxy S4 najdete zde – nebo nejnovější článek zde či zde 23. dubna se telefon objeví v Austrálii.

  2. No, cena kolem 17 tisíc bude asi moc, dle zpráv bude v Čechách dostupný model s procesorem od Qualcommu, tedy Snapdragon 600 namísto avizovaného Snapdragonu 800, který je postavený na vyšší frekvenci svých jader. I tak ale dobrý počin.

  3. Podle posledních zpráv bude dostupný na prodejnách již 29. dubna, což je určitě potěšující zpráva. Určitě na tento telefon výrobce opět připraví nějaké dech beroucí reklamy, které nás utvrdí ke koupi tohoto smartphonu. Samsung Galaxy S4 bude to, co trh očekává, zdali však využijeme všechny přednosti tohoto smartphonu, toť otázka pro náročné uživatele.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony