Mobilní telefonyZe světa IT

Unpacked 2015: Samsung Galaxy S6

S, S2, S3, S4, S5 – S6! Vzdálená premiéra nového vlajkového modelu Galaxy S6 od Samsungu se blíží jako v kalendáři datum letošních Velikonoc. Trnem v oku Applu bude oficiální představení v Barceloně společně se zakřivenou variantou smartphonu Edge (Samsung Galaxy S6 Edge), který poskytne technologii zalomeného displeje a funkčních notifikací. Nové technologie a další varianty obsluhy telefonů jsou vítány.

Celého představení se dočkáme v neděli 1. března v 18:30 našeho času (Samsung Unpacked 2015). Jihokorejský Samsung bude celou konferenci streamovat online, takže nám online představení novinek neunikne ani v ČR. Těšit se můžeme nejen na vlajkový model, ale i další informace ze světa firmy jako takové. Jsme kladně naladěni na jihokorejskou vlnu technologií a galaktického smartphonu s novým designem?

Samsung Unpacked 2015

Novinka jménem Samsung Galaxy S6 bude dle interních informací osazena osmijádrovým stájovým procesorem, který se spolu s dalším hardware vměstnal do hliníkového těla o rozměrech 143,3 x 70,8 x 6,9 milimetrů. Trochu podrobněji. Model S6 by měl pohánět osmijádrový procesor Exynos 7420 s grafickým akcelerátorem Mali-T760, který doplní 3GB operační paměti RAM a základní 32 gigabajtové úložiště pro aplikace či osobní data. Úložiště bude skrývat opět Android ve verzi Lollipop s nadstavbou TouchWiz.

Jádrem celého úspěchu bude samozřejmě jemný displej, jež nabídne kupujícímu úhlopříčnou plochu o 5,1 palcích s technologií Super AMOLED a Quad HD rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Hlavní fotoaparát, tedy ten na zadaní straně smartphonu nabídne efektivní rozlišení 20 megapixelů s optickou stabilizací, přední kamerka pro selfie a videohovory pak poskytne rozlišení 5 MPx. Nový uživatel bude pomocí tohoto fotočipu nahrávat video v 4K rozlišení. Nechybí ani funkce HDR s dalšími režimy snímání obrazu. Informace se rojí jako včely. Novinky ve specifikaci zahrnují bezdrátové nabíjení a samozřejmě podporu LTE sítí nejen na českých pásmech.

Jedná se o nejvýkonnější mobil na světě? Zrodily se i první testy v benchmarku AnTuTu, poslední smartphone z řady Galaxy ve výsledku dosahuje téměř 61 000 celkových bodů. Řešení výkonu je tedy jasné, spokojíme se s dceřinými výkonnějšími čipy, Qualcomm nepotřebujeme. Samsung S6 konečně vsází výhradně na procesory vlastní výroby. Nejen, že tak sníží své náklady na dodávané komponenty, ale může tak lépe optimalizovat souznění vlastních výkonných jednotek s hardwarem smartphonu.

Samsung Galaxy S6 stejně jako jeho předchůdci nabídne biometrické senzory napojené do dalšího příslušenství a aplikací s tím spojených. Jaká bude cenová politika na českém trhu? Podle zahraničních zpráv už jmenovka a brand společnosti není nikterak ohromující, značka už jako celek netáhne masu uživatelů prahnoucí po Samsungu jako takovém. 32GB verze tak může na našem trhu stát kolem 18 000 Kč. Za Galaxy S6 Edge si určitě budeme muset nějakou tu tisícikorunu připlatit. TIP, na samotném webu konference Unpacked 2015 probíhá soutěž o právě nový model, stačí vyplnit pár údajů, ve hře je 6 kusů S6 z řady Galaxy.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony