Ze světa IT

Samsung Galaxy Unpacked 2023

Samsung-Galaxy-Unpacked-2023
Foto: samsung.com, Tag: Samsung Galaxy Unpacked

Věřte tomu nebo ne, ale dostali jsme se k dalšímu Samsung Galaxy Unpacked. Společnost pořádá dvě akce ročně, na kterých představuje nejnovější a nejlepší smartphony, tablety, nositelná zařízení a další příslušenství, které si můžete vymyslet.

Po únorovém představení řady Galaxy S23 se letošní letní akce zřejmě zaměří na modernizaci skládací řady spolu s hodinkami řady Galaxy Watch 6 a novou trojicí tabletů. Zde je přehled toho, co lze na Galaxy Unpacked očekávat.

Kdy se koná Galaxy Unpacked 2023?

Společnost Samsung pořádá svou další akci Galaxy Unpacked ve středu 26. července v domovské Jižní Koreji. Přestože událost opět přenáší online, je možné, že ji nestihnete.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Unpacked 2023

Díky časovému rozdílu mezi Jižní Koreou a Evropou začíná Unpacked v 13:00 hodin místního času. Pokud jste v práci, abyste stihli všechny novinky (a upřímně, kdo by vám to mohl mít za zlé), dejte si ráno šálek kávy a sledujte veškeré zpravodajství ze záznamu.

Co očekávat na Galaxy Unpacked 2023

Na letošním Galaxy Unpacked neočekáváme nedostatek nových gadgetů, ačkoli stejně jako u řady Galaxy S23 z února se teprve ukáže, zda se dočkáme masivních meziročních změn – nebo zda se dočkáme jen menších, opakujících se změn. Zde je to, co jsme zatím slyšeli.

Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5

Hlavní hvězdou přehlídky budou bezpochyby aktualizované smartphony řady Galaxy Z. Letos zdobí upoutávku společnosti Samsung právě Galaxy Z Flip 5, což naznačuje, že jde o zajímavější z obou produktů. Úniky, které jsme viděli před zahájením veletrhu Unpacked, tuto myšlenku odrážejí – z velké části díky rozšířenému vnějšímu displeji modelu Flip 5 -, ale přesto je to právě Galaxy Z Fold 5, který pravděpodobně zaujme pozornost náročných uživatelů po celém světě.

Další skládací zařízení společnosti Samsung o velikosti tabletu se zdá být poměrně podobné zařízení, které představila před téměř 12 měsíci. Neočekáváme, že by se na obou displejích objevilo mnoho změn – žádné změny poměru stran ve stylu Pixel Fold – a neočekáváme ani výrazné změny v sestavě fotoaparátů. Zdá se, že největší věc, kterou Galaxy Z Fold 5 letos má, se týká jeho pantu. Samsung prý přepracoval mechanismus, čímž dohnal konkurenci a umožnil zařízení složit zcela do sebe bez mezery.

Uvnitř očekáváme obvyklé specifikace pro rok 2023: procesor Snapdragon 8 Gen 2 v kombinaci s až 12 GB RAM a 512GB úložištěm. Celý telefon má být údajně tenčí – díky uzavřené mezeře – i lehčí. Celkově to ale vypadá na iterativní upgrade. Majitelé Galaxy Z Fold 4 by si měli oddechnout; nebudete cítit ten tlak prvních zájemců o upgrade.

Pokud jde o Galaxy Z Flip 5, zdá se, že bude konkurovat nedávnému modelu Motorola Razr+. Nově rozšířená krycí obrazovka by měla zajistit mnohem výkonnější zážitek a vyřešit stížnosti na nemožnost dělat cokoli bez otevření telefonu. Není jasné, zda bude vnější displej Samsungu tak flexibilní jako u Moto, který podporuje otevření jakékoli aplikace, bez ohledu na to, zda bude na tak malém panelu skutečně vypadat dobře.

Nová obrazovka by měla stačit k tomu, aby zaujala každého, kdo má starší zařízení Galaxy Z Flip, a v kombinaci s očekávaným nárůstem specifikací jde o větší upgrade, než jakého jsme svědky u modelu Z Fold 5. Stejně jako u tohoto zařízení očekávejte obvyklý procesor Snapdragon 8 Gen 2 s 8 GB RAM a 512GB úložištěm.

Ani jeden z těchto telefonů není tak vzrušující, jako bývaly skládací telefony, ale je to další dvojice odrazových můstků k tomu, aby se skládací telefony staly mainstreamem jako cokoli jiného.

Řada Galaxy Watch 6

Pokud vás smartphony neoslovují, řada Galaxy Watch 6 by vás mohla zaujmout. Stejně jako loni se dočkáme dvou hodinek: Galaxy Watch 6 a Galaxy Watch 6 Classic. A i když druhý jmenovaný model může znít jako nástupce sportovně zaměřených hodinek Watch 5 Pro, rozdílné názvy modelů naznačují něco úplně jiného.

Co se týče menšího modelu, zdá se, že v letošním roce dojde k dalšímu opakovanému upgradu. Pravděpodobně dorazí v černé, stříbrné a bílo-zlaté variantě, která se podobá zejména modelu 2022. Na stole jsou větší baterie a rychlejší procesory, ale nečekejte výsledky jako noc a den ve srovnání s tím, co jsme viděli dříve. Nicméně s operačním systémem Wear OS 4 a uživatelským rozhraním Watch One UI 5 na stole bychom se mohli brzy dočkat spousty nových softwarových vylepšení.

Hodinky Galaxy Watch 6 Classic připomínají Galaxy Watch 4 Classic z roku 2021, a to až po návrat otočného rámečku. I když se možná nezaměřují na běhání nebo jízdu na kole jako Galaxy Watch 5 Pro, budou dodávány se všemi softwarovými vylepšeními, které Samsung vytvořil pro sledování kondice. Zvěsti naznačují některé nové nástroje HR zón pro budování celkové úrovně výkonnosti, což by mohlo vytvořit fascinující zařízení.

Řada Galaxy Tab S9

Nakonec tu máme řadu Galaxy Tab S9. Kromě dvou nových telefonů a dvou nových nositelných zařízení očekáváme také tři tablety, které nahradí již stárnoucí řadu Galaxy Tab S8. Snad kvůli relativnímu nezájmu o tablety bylo zjišťování podrobností o těchto tabletech před uvedením na trh náročné.

Očekáváme další tři modely – Galaxy Tab S9, S9+ a obrovský S9 Ultra – pravděpodobně poháněné špičkovými specifikacemi, jako je Snapdragon 8 Gen 2. Pokud vás však nová generace tabletů Samsung zajímá, budete se muset 26. července naladit na všechny podrobnosti (nebo si přispat a stihnout je později).

Nějaké překvapení

Všechny výše uvedené produkty v posledních měsících podrobně unikly, ale Samsung si pro nás možná vedle těchto sedmi gadgetů připravil i nějaké překvapení. Možná se dočkáme nového přírůstku do řady sluchátek Samsung nebo se objeví nějaké zajímavé příslušenství, na které si budeme muset dát pozor.

Zbrusu nový Galaxy k prozkoumání

Je těžké uvěřit, že další Galaxy Unpacked je téměř tady, a i když akce plná opakujících se aktualizací nemusí oslovit každého, nové skládací zařízení jsou vždy vzrušující příležitostí. Nezapomeňte se ve středu 26. července naladit na všechny podrobnosti, spolu s recenzemi všeho, co společnost uvede na trh v průběhu několika následujících týdnů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT