HardwareZe světa IT

Samsung hlásí světu rekordní zisky

samsung logo af

Samsung dle agentury Reuters dosáhl ve druhém čtvrtletí rekordního provozního zisku. Dle předběžných odhadů vydělala jihokorejská společnost zabývající se elektronikou a mobilním průmyslem v přepočtu 120 miliard korun.

Oproti stejnému období loňského roku se zisk zvýšil o necelých 80 procent. Za takovým průlomem stojí stájový model Samsung Galaxy S III? Je jasné, že se jen tento telefon nepodílel na celkovém obratu ale dle informací má na zisky více jak 35 procentní podíl.

Samsung hlásí světu rekordní zisky

Samsung hlásí světu rekordní zisky

Také už víme, proč se smartphone Galaxy S III prodává v evropských státech tak draze. Euro proti korejskému wonu oslabilo od loňského roku o 8 procent, což má za následek zvyšování cen pro konečné evropské uživatele.

„Evropa je náš největší spotřebitelský trh pro elektroniku a možná budeme nuceni zahájit škrty v nákladech a zvýšit prodejní ceny, pokud euro bude dál klesat…“ řekl Reuters pod podmínkou anonymity jeden z manažerů jihokorejského Samsungu.

Počkejme se tedy na oficiální zprávu společnosti, která nám čísla zde uvedená posvětí. Myslíte si, že má Samsung Galaxy S3 více jak 35 procentní účast na celkovém výdělku?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware