Mobilní telefonyZe světa IT

MWC 2013: Samsung Galaxy Note 8.0

Jihokorejský Samsung se rozhodl zkřížit plnohodnotný smartphone a tablet do jednoho stroje, který by měl dle prvních informací zavítat i na barcelonský veletrh mobilní elektroniky pod zkratkou MWC 2013. Přichází Samsung Galaxy Note 8.0 s podporou 3G a LTE sítí.

Samsung Galaxy Note 8.0 snad na MWC 2013

Specifikace tohoto přerostlého smartphonu /dle prvních zpráv by mělo jít z „tabletofonu“ přímo volat, jak pohodlné to bude, nevíme/ zahrnuje čtyřjádrový stájový procesor Exynos 4412 s frekvencí 1,6 GHz. Note 8.0 bude vlastnit, jak už název napovídá 8″ TFT displej s rozlišením 1280 x 800 bodů, který bude okořeněný technologií Super Clear a LED podsvícením.

Operační paměť jihokorejský výrobce vyřešil křemíkovým čipem o kapacitě 2 GB, kterému bude sekundovat úložný čip o velikosti až 32 GB, jež půjde rozšířit pomocí paměťových karet až do kapacity 32 gigabajtů. Přerostlý smartphone se bude „honosit“ rozměry 211,3 x 136,3 x 7,95 mm s hmotností 330 gramů, do které je započítán i 4600 mAh Li-Ion akumulátor.

Optická výbava dále zahrnuje fotoaparát, ten na zadní straně splňuje rozlišení 5 MPx, přední strana však vlastní o něco „chudší“ optiku, ta vlastní 1,3 MPx senzor. Operační systém je opět od společnosti Google, v zařízení bude pro operace připraven OS Android 4.2 Jelly Bean /bude zajištěn update na Key Lime Pie?/ s nadstavbou TouchWiz 5.0. Co se týče konektivity, chytrý telefon jest obdařen hned několika moduly pro přenos vysokorychlostních datových toků.

Těšme se na Bluetooth 4.0, WiFi, GPS modul, podporu sítí 4G LTE a 3G. K nám by se měla dostat verze jen s 3G modulem /LTE verze bude dostupná pouze na americkém trhu?/. Budeme tedy napjatě sledovat informace a novinky z přicházejícího MWC, ty by snad měly poodhalit další informace ohledně tohoto modelu. Mezi příslušenství se může zařadit i pero S Pen od Samsungu, cena je zatím nedostupná.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Jo, konečně pořádný tablet, no vlastně, jedná se vůbec o tablet? Dle mě je to jen přerostlý smartphone, který se pyšní vyšší úhlopříčkou. Každopádně se mi produkty od Samsungu jeví tak, že se ve všech případech jedná o stejný design, nicméně s jinou úhlopříčkou.

  2. Po třech letech užívání i Phone mě začala vadit určitá nesvoboda a zařazení do jakési uzavřené skupiny, proto přecházím na Android. Po týdnu intenzivního porovnávání mnoha výrobců jsem dospěl k názoru, že Samsung plnohodnotně splňuje moje požadavky. Nabídka tohoto tabletu je natolik překvapivá, že přehodnocuji svůj původní záměr používat jej pouze k relaxaci (knihy, hry, chatování, brouzdání po netu ap.). Vidím v něm výborného pomocníka i pro práci (organizér, poznámky, připomínky, kalendář atd.). Nadstavbu telefonu nevnímám jako nadbytečnou nebo “ úsměvnou“ funkci, jak byla nazvána recenzentem. I při zábavě tak budu mít pod kontrolou spojení s firmou, neutečou mě důležité sms či očekávaná volání od mých obchodních partnerů ap.
    Vynikající nápad!!! Počkám zda po ukončení MWC 2013 nepřijde na trh nějaká inovace a jdu do toho!

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony