Tiskové zprávy

Samsung představuje skládací telefony Galaxy Z Fold4

samsung logo freebit nove
Foto: samsung.com, Tag: Samsung

Samsung představuje Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4: všestranné skládací telefony s revolučním systémem ovládání. Čtvrtá generace skládacích telefonů s ohebným displejem posouvá hranice možného, ať už jde o výkon, nabídky personalizace či fotografování a natáčení v režimu FlexCam.

Společnost Samsung Electronics dnes představila novou generaci revolučních skládacích telefonů s ohebným displejem, Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4. V obou případech se uživatelé můžou těšit na design i funkce šité na míru a na výrazně vylepšený výkon. Čtvrtá generace skládacích telefonů řady Galaxy Z nadále boří zavedené konvence a nabízí majitelům nevídané mobilní zážitky, které dokážou měnit každodenní život.

„Nové skládací modely Samsung Galaxy výrazně rozšiřují možnosti, na něž jsou uživatelé běžných chytrých telefonů zvyklí. Ještě nikdy jsme si nemohli vzhled ani funkce smartphonů přizpůsobit tak jako nyní. Telefony nové generace, které jsme vyvinuli ve spolupráci s našimi význačnými partnery, nabídnou nevídané mobilní zážitky a dokonale naplní očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků,“ říká dr. TM Roh, prezident a ředitel mobilní divize Samsung Electronics.

galaxy_z_fold4
Samsung představuje skládací telefony Galaxy Z Fold4

„Díky soustředěnému úsilí a vedoucímu postavení v oboru máme na rostoucí oblibě skládacích telefonů velkou zásluhu. Tyto modely bývaly lahůdkou pro labužníky, díky nám se z nich ovšem staly přístroje, jejichž přednosti si užívají miliony lidí po celém světě.“ 

Skládací telefony Samsung mají už dlouho skvělou pověst díky vynikající konstrukční kvalitě a současné novinky nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou – jsou promyšlené do poslední miniaturní součástky, aby zákazníkům nabídly skutečně mimořádný zážitek. Každý si na nich přitom najde to, co potřebuje. Galaxy Z Flip4 vychází z prověřené a oblíbené designové koncepce a přidává celou řadu vylepšených funkcí, např. lepší fotoaparát, baterii s delší výdrží nebo bohatší možnosti úprav na míru.

Mimořádně kompaktní provedení přitom samozřejmě zůstává. Galaxy Z Fold4 zase nabízí dosud nevídané funkce a vynikající výkon – potenciální zájemce jistě potěší modulární provedení, dva skvělé displeje a multitasking, jaký dosud známe jen z osobních počítačů. Mezi další přednosti patří vylepšený fotoaparát a špičkový procesor. 

Galaxy Z Flip4, vynikající přístroj pro kreativní jedince 

Galaxy Z Flip4 je určený zejména kreativním jedincům, kteří chtějí mezi ostatními náležitě vyniknout. Kompaktní skládací provedení nabízí jedinečné mobilní zážitky, jaké nenabídne žádný jiný chytrý telefon na současném trhu. 

Videozáznamy se dají natáčet, aniž byste telefon drželi v ruce, případně můžete fotografovat skupinové záběry z různých úhlů – stačí Z Flip4 částečně složit, a tím aktivovat režim FlexCam. Originální záběry si lze prohlédnout v různých aplikacích – díky partnerství se společností Meta je režim FlexCam optimalizovaný pro oblíbené sociální sítě, například Instagram, WhatsApp nebo Facebook. Další dosud nevídané možnosti nabízí Z Flip4 díky vylepšené funkci Quick Shot. S ní můžete začít natáčet video ve vysoké kvalitě a pak plynule bez přerušení přejít do režimu Flex, kde lze natáčet bez pomoci rukou – vlogeři a influenceři tuhle možnost nepochybně ocení.

Milovníci selfies se můžou fotografovat v portrétním režimu a pak díky funkci Quick Shot prohlížet tyto záběry s reálným poměrem stran. A fotografie i videozáznamy jsou za slunného dne i v noční tmě jasnější a ostřejší než dřív, protože fotoaparát je oproti předchozí verzi výrazně vylepšený – senzor využívá všech předností procesoru Snapdragon® 8+ Gen 1 Mobile Platform a dokáže zachytit o 65 % světla víc. 

Díky důmyslné konstrukci majitelé Z Flip4 ruce často vůbec nepotřebují – s telefonem se toho dá dělat spousta, aniž byste ho museli otevírat. Na mnoho úkolů stačí samotný přední displej, slouží například k volání, odpovídání na zprávy či ovládání miniaplikace SmartThings Scene.

Samsung představuje skládací telefony Galaxy Z Fold4
Samsung představuje skládací telefony Galaxy Z Fold4

Kromě toho Galaxy Z Flip4 vydrží déle než předchozí modely, protože v sobě skrývá baterii s větší kapacitou 3700 mAh. Navíc podporuje mimořádně rychlé dobíjení Super Fast Charging, díky němuž se z nuly na 50 procent dostanete už za nějakých 30 minut. 

Také zevnějšek telefonu je elegantnější než dřív – k výrazným designovým prvkům patří menší pant, zarovnané hrany, matné sklo na zadní straně a lesklé kovové rámečky. Uživatelé si navíc můžou vizáž přístroje do značné míry přizpůsobit vlastnímu vkusu – pro oba displeje je k dispozici celá řada povedených grafických motivů, fontů či ikon. Na předním displeji lze zobrazit i vlastní obrázky, GIF soubory, a dokonce i video.

Galaxy Z Fold4, mimořádně výkonný smartphone s bohatými možnostmi multitaskingu

Galaxy Z Fold4 je výsledkem řady inovativních řešení a jedná se o nejvýkonnější telefon v historii společnosti. V modelu Z Fold4 najdete to nejlepší z mobilní technologie Samsungu v atraktivním a dokonale funkčním balení – skvělou práci odvádí v otevřeném i v zavřeném stavu, případně v režimu Flex. Kromě toho se jedná o vůbec první zařízení s operačním systémem Android 12L, což je speciální verze Android pro velké displeje, tedy i pro skládací telefony. 

K efektivní práci je většinou zapotřebí multitasking a s tím si Z Fold4 rozumí podstatně lépe než běžné telefony. Díky nové nástrojové liště Taskbar připomíná pracovní prostředí monitor počítače, ze základní obrazovky se velmi snadno dostaneme k oblíbeným či nedávno použitým aplikacím. Ovládání je intuitivnější než dřív, přibyla nová gesta. Jednotlivé aplikace lze otevírat na celé ploše, ale můžete také zobrazit víc oken vedle sebe – je jen na vás, co vám vyhovuje líp.

Ještě na vyšší úroveň posouvá multitasking partnerství Samsungu s Googlem a Microsoftem. Aplikace od Googlu, například Chrome nebo Gmail, nyní podporují přetahování souborů a dalších objektů, což znamená mimo jiné snazší kopírování či přesouvání odkazů, fotografií a dalšího obsahu mezi jednotlivými aplikacemi. Díky integraci Google Meet se uživatelé můžou scházet i virtuálně a podnikat nejrůznější aktivity, například společně sledovat videa na YouTube nebo hrát hry.

Na velkém skládacím displeji si výborně vedou i kancelářské programy ze sady Microsoft Office nebo Outlook – na displeji se zobrazí víc informací a s obsahem se snáze pracuje. Ke snadnějšímu multitaskingu přispívá i možnost používat dotykové pero S Pen, díky němuž si na displej snadno můžete ručně psát poznámky nebo kreslit náčrtky, ideálně v pohodlné poloze se stojanem Standing Cover s pouzdrem Pen case. 

Samozřejmě potěší i špičkové fotografie a videozáznamy, které Galaxy Z Fold4 zvládá díky vylepšenému fotoaparátu s 50 megapixely a širokoúhlým objektivem. Za pozornost stojí i technologie 30x Space Zoom. Do funkční výbavy přibyla celá řada fotografických a kamerových režimů využívajících skládací konstrukci, například Capture View, Dual Preview (duální náhled) či Rear Cam Selfie neboli možnost fotografování selfies fotoaparátem na zadní straně. Fotografie jsou jasné a ostré i v šeru nebo v noci, zásluhu na tom mají především větší rozměry jednotlivých pixelů a snímač jasnější o 23 procent.  

Na hlavním displeji s úhlopříčkou 7,6 palce neboli 19,3 cm vypadá obraz výborně, jeho kvalitě pomáhá i obnovovací frekvence 120 Hz a prakticky neviditelný fotoaparát pod displejem (Under Display Camera, UDC). Velký displej pochopitelně svědčí Facebooku a dalším sociálním sítím, případně oblíbeným streamingovým službám typu Netflixu. Na filmy, seriály a další obsah se můžete dívat, aniž byste telefon drželi v rukou – opět poslouží režim Flex. U aplikací, které nejsou pro velký rozložený displej optimalizované, lze přístroj ovládat pomocí nové virtuální dotykové plošky Flex Mode Touchpad. Ta výrazně vylepšuje přesnost například při přehrávání nebo přetáčení videozáznamů, případně při zoomování v aplikacích v režimu Flex. 

Také hraní díky zmíněnému procesoru Snapdragon® 8+ Gen 1 Mobile Platform a 5G připojení výrazně zrychlilo. Díky tenčímu pantu, nižší celkové hmotnosti a tenčím rámečkům se navíc na předním displeji snáz hraje jednou rukou.

Špičkové přístroje by měly svým majitelům vydržet co nejdéle, proto jsme výrazně zapracovali i na odolnosti telefonu. Z Flip4 a Z Fold4 jsou na tom v této oblasti ze všech našich skládacích telefonů nejlépe – rámečky a kryt pantu jsou vyrobené z hliníku třídy Armor Aluminum, přední displej i zadní stranu kryje téměř nezničitelné sklo Corning® Gorilla® Glass Victus®+. Také hlavní displej je odolnější než dřív díky vylepšené vrstvené struktuře, která účinně tlumí nárazy. Oba přístroje splňují voděodolný standard IPX8, uživatelé se tedy nemusejí bát ani hustšího deště. 

Dostupnost modelů

Mobilní telefony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 se začnou v České republice prodávat 26. srpna 2022. 

Galaxy Z Fold4 bude k dostání v černé, šedozelené a béžové barvě. Doporučená maloobchodní cena je 44 999 Kč za verzi s 12 GB RAM/256 GB interní paměti a 47 999 Kč za verzi 12 GB RAM/512 GB interní paměti. Na stránkách samsung.cz bude exkluzivně k dostání verze s 12 GB RAM a 1 TB vnitřní paměti v černé a šedozelené barvě, jejíž doporučená maloobchodní cena je 54 999 Kč.

Galaxy Z Flip4 se bude prodávat v šedé, fialové, zlaté a modré barvě. Doporučená maloobchodní cena je 27 499 Kč za variantu s 8 GB RAM/128 GB interní paměti, 28 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/256 GB paměti a 31 999 Kč za verzi s 8 GB RAM a 512 GB interní paměti.

Předobjednávky

Zákazník, který si v období od 10. 8. 2022 do 25. 8. 2022 (včetně) nebo do vyprodání zásob předobjedná zařízení Galaxy Z Fold4 nebo Galaxy Z Flip4 z e-shopu samsung.cz, ve značkových prodejnách Samsung nebo u vybraných prodejců elektroniky a zároveň splní další podmínky stanovené v podrobných pravidlech kampaně, získává nárok na bonus v podobě pojištění Samsung Care+ na celý rok.

Dále můžou zákazníci využít Trade-in, tedy odprodat své staré zařízení a k výkupní ceně starého zařízení navíc získat bonus v hodnotě až 10 000 Kč v případě koupě modelu Z Fold4 a až 7 000 Kč v případě modelu Z Flip4. Víc informací o výkupu starých zařízení (Trade-in) zájemci naleznou na novysamsung.cz.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy