Mobilní telefony >

ARMový Samsung Exynos 4 Quad

amd logo final
Foto: AMD

Samsung světu nastínil nový čtyřjádrový křemík na taktu 1,4 GHz. Jedná se o výkonný čip Exynos 4 Quad, který je postaven na ARMové technologii. Přesněji bude založen na 32 nm architektuře s jádry ARM Cortex A9.

Právě tento čip má být použit v nejočekávanějším smartphonu roku 2012, v Samsungu Galaxy S3. Společnost bude svůj výtvor expandovat i do dalších významných značek, což je velice dobře. Křemíkový čip dle specifikace plnohodnotně zvládne přehrávání Full HD 1080p videa, a také jeho záznam. Můžeme se těšit na podporu revize HDMI 1.4.

Jeho předchůdce je Exynos 4212, jež se chlubí jen dvěma jádry Cortex A9 taktovaných na 1,5 GHz. To zajistilo skutečně mohutný výkon pro mobilní aplikace a popostrčilo mobilní segment o další kroky kupředu. Nové jádro, ač na nižší frekvenci, v testech opravdu překvapilo, je adeptem na vítěze v nadcházejících benchmarcích.

Samsung Exynos 4 Quad je k vidění o pár řádků nahoře v propagačním videu, kde propůjčuje výkon 3D aplikacím a hrám.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Mobilní telefony >