Mobilní telefonyZe světa IT

Samsung plánuje značkové prodejny

Samsung se stal jedničkou na trhu mobilních telefonů a na tomto místě se jednoznačně ocitl zcela oprávněně. Jeho úspěch tkví hlavně v dobrém vyvážení výbavy, a tak se smartphony jihokorejského původu staly populární.

Samsung Store TV

Jeho oblíbenost však možná spočívá ještě v další skutečnosti, a to v jeho inspiraci cupertinským velikánem. Viděli jsme již několikrát, že se přístroje Samsung často setkávali s designem Applu. Teď už jsou Jihokorejci v tomto ohledu ostražití a říká se, že design vytvářejí právníci, aby nedocházelo ke zbytečným sporům.

Samsung si uvědomuje svou dominanci na trhu a hodlá ji patřičně využít. Opět se hodlá inspirovat jablíčkáři a plánuje otevření značkových obchodů podobných Apple Storům. Jihokorejci míří na rozvinutý trh severní Ameriky, je však trochu zarážející, že jejich cílem není USA nýbrž Kanada.

V obchodech bude k dostání celé portfolio výrobků Samsung, což znamená, že se zákazníci v obchodě setkají nejen se smartphony a tablety, které se těší největší úspěšnosti, ale i s domácími spotřebiči, televizemi, notebooky a spoustou dalších produktů.

Přesné umístění zatím není známo, ale jistě ho zanedlouho znát budeme. Společnost má centrální obchod v New Yorku, z něj by měli menší značkové prodejny expandovat a dostat se tak do celého světa.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

1 Komentuj

  1. Jak to tedy ty společnosti mají udělat. Vše je stejné, což o to. Vždyť snad není jen jedna společnost co prodává toaletní papír. Proč si Apple dělá nároky, co chce? Prodávat nám předraženou elektroniku jen on sám? Jen ať si ji tam nechá!

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony