Software

Tizen: OS Bada už kráčí do důchodu

Samsung chystá pro rok 2013 jedno malé softwarové překvapení, které nadchne příznivce levných a méně chytrých smartphonů. V tomto roce by měl operační systém Bada vytvořený přímo Samsungem nahradit nový Open Source systém Tizen, jež přináší otevřený kód ale spoustu nejasností.

První vydání tohoto operačního systému se datuje ke dni 5. 1. 2012, v těchto dnech by ale pořád měla být dostupná jen verze Tizen 2.0 Alpha, jež nenabízí závratné funkce, či průlomové technologie v ovládání mobilních produktů. Tento systém nebude ovládat jen mobilní telefony, můžeme se těšit i na tablety, Smart TV, ovládací software v automobilovém průmyslu či netbooky pro nenáročné používání právě s tímto systémem.

Tizen OS Logo
Logo Open Sourcového operačního systému Tizen

Linuxově založený operační systém poskytuje flexibilní prostředí pro vývojáře aplikací založených na jQuery a jQuery Mobile. OS Tizen se dle prohlášení objeví ve smartphonech a tabletech od Samsungu, dále se dostaví i na mobily čínské společnosti Huawei. Tento systém v průběhu roku můžeme nalézt i na produktech společnosti Panasonic, jež by ho měla nahrávat do svých chytrých televizí.

Systém s otevřeným kódem se klidně může objevit i na desktopových zařízeních s platformou od Intelu, respektive už i na oficiálním webu naleznete diskové obrazy právě pro vývoj webových aplikací. Projekt Tizen je provozován taktéž pod štítem Linux Foundation a oficiální web projektu můžete navštívit pod tímto řádkem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software