Mobilní telefony

Samsung slibuje opravu rozmazaných snímků z Galaxy S23

samsung logo freebit nove
Foto: samsung.com, Tag: Samsung

Řada Galaxy S23 od společnosti Samsung je vybavena působivou řadou fotoaparátů. Zatímco model Ultra má nejvšestrannější sestavu, běžné modely a model Plus mají také kompetentní fotoaparáty. V posledních několika měsících si však majitelé nejnovějších vlajkových telefonů společnosti Samsung, které nejsou modely Ultra, stěžovali na rozmazaná a zamazaná místa na fotografiích.

Rozmazání, které se lidově označuje jako bananagate, způsobuje, že fotografie dokumentů a textů jsou nečitelné. Navzdory všem stížnostem společnost Samsung tento problém nikdy neuznala. Nyní společnost v příspěvku pro komunitu nepřímo naznačila možnou opravu tohoto problému.

Uživatelé Galaxy S23 a S23+ si při pořizování detailních snímků museli všimnout rozmazání okolí objektů

Korejský gigant ve svém příspěvku na polské komunitě uvádí, že uživatelé Galaxy S23 a S23+ si při pořizování detailních snímků museli všimnout rozmazání okolí objektů. Samsung to přisuzuje „světlé cloně“ těchto telefonů, které mají malou zaostřovací oblast, což vede k tomu, že se pozadí jeví rozmazané.

Samsung slibuje opravu rozmazaných snímků z Galaxy S23
Samsung slibuje opravu rozmazaných snímků z Galaxy S23

Vysvětlení problému ze strany společnosti se liší od problému bananagate. V tom druhém jsou rozmazání a neostrost viditelné i při pořizování snímků krajiny. Pokud jde o rozmazání, které Samsung popsal, jedná se o vedlejší produkt velkých snímačů řady Galaxy S23.

Nicméně Samsung uvádí, že rozmazání vyřeší v budoucí aktualizaci. Do té doby doporučuje při pořizování snímku oddálit telefon od fotografovaného objektu. V ideálním případě byste měli mít mezeru větší než na šířku dlaně. Telefon je také nutné držet na výšku, protože v orientaci na šířku se rozmazání může projevit výrazněji.

Vzhledem k tomu, že se Galaxy S23 Ultra při pořizování snímků zblízka nebo makrosnímků přepíná na ultraširokoúhlý fotoaparát a používá režim vylepšení zaostření, tento problém s rozmazáním se ho netýká. Stejný problém však můžete zaznamenat při pořizování fotografií z telefonu v režimu 50 Mpx nebo 200 Mpx.

Společnost Samsung údajně plánuje uvést zásadní aktualizaci fotoaparátu pro Galaxy S23 v červnu 2023. Ta by měla řešit mnoho problémů s fotoaparátem telefonů a představit novou možnost 2x zoomu v režimu Portrét. Je možné, že stejná aktualizace vyřeší také problém s rozmazáním u telefonů, které nejsou typu Ultra.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony