Tiskové zprávy

Samsung uvede na trh nové elegantní Smart Monitory

samsung logo freebit nove
Foto: samsung.com, Tag: Samsung

Univerzální, cenově dostupné monitory pro domácí práci, výuku i zábavu budou na českém trhu dostupné v limitovaném množství od prosince.

Novou modelovou řadu Smart Monitorů uvede na český trh společnost Samsung. Jde o univerzální a stylové monitory s nevídaně praktickými vlastnostmi a funkcemi pro práci, učení i zábavu. Pro zájemce z České republiky budou tyto monitory k dispozici od prosince v limitovaném množství. Doporučená maloobchodní cena pro český trh zatím nebyla stanovena.

Dnešní doba výrazně mění zvyky lidí po celém světě – v domácích podmínkách se dnes odehrává práce, školní výuka i zábava. Nový monitor Samsung Smart Monitor lze připojit k počítači či mobilnímu zařízení, umožňuje přenést do domácnosti celou kancelář či školní učebnu, a kromě toho slouží jako centrum domácí zábavy, podobně jako televize řady Smart TV.

Tip: Pokud se chystáte si vybavit domácí kancelář a trochu tápete v parametrech obrazovek, přečtěte si více o tom, jak vybrat pracovní monitor – tedy takovou obrazovku, u které strávíte mnoho hodin nejen při práci, ale potenciálně i při surfování po Internetu, čtení zpráv, sledování videí na Youtube a dalších mimopracovních aktivitách.

Smart Monitory
Samsung uvede na trh nové elegantní Smart Monitory

„Práce, výuka i zábava se po celém světě přesouvají do domácností,“ říká Hyesung Ha, vrchní viceprezident divize zobrazovacích zařízení ve společnosti Samsung Electronics. „V podmínkách takzvaného nového normálu výrazně roste význam digitálního prostředí a domovy slouží k dříve nevídaným činnostem. Náš Smart Monitor těmto novým podmínkám dokonale vyhovuje. Uživatelé už si nemusí vybírat, jaký displej nebo obrazovku chtějí používat na práci a jaký na zábavu – Smart Monitor skvěle zvládne obojí.“ 

Smart Monitor nabízí bohaté možnosti připojení k počítačům i chytrým telefonům

Nový Smart Monitor nabízí bohaté možnosti připojení k počítačům i chytrým telefonům. Mobilní zařízení lze k monitoru připojit pomocí funkcí Tap View, App Casting nebo Apple AirPlay 2. A pokud s telefonem chcete pracovat jako s regulérním počítačem, je tu možnost připojení přes Samsung DeX. 

 Při práci či výuce z domova lze díky vestavěné Wi-Fi technologii využít aplikace Microsoft Office 365 dokonce i bez připojeného počítače – na monitoru je možné zobrazit, editovat i ukládat dokumenty nacházející se na cloudových serverech.

Funkce Remote Access zase umožňuje bezdrátový vzdálený přístup k souborům uloženým v počítači, který se fyzicky nachází na jiném místě, například v kanceláři. Port USB Type-C funguje nejen pro přenos dat a zobrazení obsahu počítače, ale také jako nabíječka až do 65 W. Možnosti připojení dále rozšiřuje několik standardních USB portů a Bluetooth 4.2, do výbavy patří i vestavěný dvoukanálový reproduktor.

Nejen prostřednictvím služby Samsung Smart Hub

A po práci monitor poslouží jako plnohodnotné centrum domácí zábavy. Umožňuje totiž  streamovat nejrůznější obsah nejen prostřednictvím služby Samsung Smart Hub, ale také z oblíbených kanálů typu Netflixu, HBO nebo YouTube, a to samostatně, bez nutnosti připojení k počítači nebo mobilnímu zařízení. K ovládání v tomto případě slouží dálkový ovladač v základním balení, na kterém najdete mimo jiné tlačítka pro přímý přístup ke streamingovým službám. Díky integraci systému Bixby lze monitor ovládat i hlasem. 

Kromě toho výrobci vybavili Smart Monitor technologiemi, které výrazně vylepšují uživatelské pohodlí při sledování obrazu. Funkce Adaptive Picture automaticky nastavuje jas a barevnou teplotu v závislosti na okolním prostředí a optimalizuje tak celkovou obrazovou kvalitu. Díky tomu se oči tolik nenamáhají ani po dlouhé práci. Do výbavy patří i speciální úsporný režim se sníženým vyzařováním v modré části spektra. 

Monitor bude zpočátku k dispozici ve dvou verzích. Model M7 nabízí rozlišení 4K (UHD) s úhlopříčkou 32“ (82 cm), model M5 podporuje rozlišení Full HD a bude k mání s úhlopříčkou 32 a 27 palců (82 a 69 cm). Samsung Smart Monitor bude k dispozici od prosince v limitovaném množství, jeho doporučená maloobchodní cena pro český trh ještě nebyla určena.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy