Ze světa IT

Staronový Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Letošní barcelonský veletrh nebyl jen o mobilních telefonech, na své si přišly i tablety. Jihokorejský Samsung zde prezentoval hned tři, jeden z nich byl představen již v předstihu, a to v naší domovské Praze. Byl jím Galaxy Tab 2 7.0.

Na MWC 2012 přišly hned dva zbrusu nové, prvním z nich je Galaxy Tab 2 10.1 a druhým Galaxy Note 10.1.

GALAXY Tab 2 10.1

U Tabu 10.1 se toho moc nezměnilo, jsou to spíše lehké kosmetické změny a mírné úpravy softwaru. Samsung ho uvedl, aby se neřeklo, že má starý model, i když ten nový není úplně tak nový. Na první pohled byste si jeho první generaci s novou nespletli. Stereo reproduktory se přesunuli na přední stranu, dostali dokonce stříbrnou mřížku, tak se jihokorejský obr snaží zabránit žalobám ze strany Applu ohledně duševního vlastnictví.

Z názvu vyplývá velikost úhlopříčky displeje, která činí 10.1 palce, používá technologii TFT PLS a nese rozlišení 1280 na 800 bodů. Srdcem Tabu se stal procesor z domácí stáje Samsung Exynos 4210, jedná se o dvoujádrový čip taktovaný na 1000 megahertzů, sekunduje mu gigabajtová operační paměť.

galaxy tab 2 01

Bude možné vybírat ze dvou kapacitních variant 16 a 32 gigabajtů. Tablet má slot na microSD karty, tudíž s nedostatkem paměti nebude problém. Dále budou k mání varianty s podporou 3G sítí a bez ní. Systémem kolujícím v žilách Galaxy Tabu je nový Android 4 ICS obohacený o uživatelské rozhraní TouchWiz.

Optickou výbavou je v čistém průměru, na zádech se setkáme s čočkou třímegapixelového fotoaparátu, který je schopen natáčet video ve Full HD rozlišení. Pření strana skýtá útočiště pro 0,3 Mpx kamerku pro videohovory.

Tab 2 10.1 není ničím moc inovativní, hlavní novinkou je přítomnost Androidu 4 Ice Cream Sandwich. Vyřešily se u něj neduhy ohledně podobnosti s konkurenčním iPadem, jedná se tedy jen o lehký facelift.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT