Samsung: Budujeme v Silicon ValleyAutor: 30/12/2012 0 1576 shlédnutí

Určitě nemusím představovat lídra mezi mobilními produkty, který svými skvosty ohromil trh nejen s chytrými telefony postavenými na operačním systému Android. Je jím samozřejmě jihokorejský Samsung, jež vyniká s prodejností také v segmentu Smart TV.

Samsung-Silicon-Valley

Nicméně jsme se právě v těchto dnech dozvěděli o novince, která se dá přirovnat taktéž k vizi společnosti Apple, jež plánuje velkolepé sídlo svých vývojových, marketingových a jiných hlav společnosti. Samsung totiž plánuje výstavbu dvou nových center na rozloze 99 000 metrů čtverečních a 34 650 metrů čtverečních, na kterých se bude nacházet výkonné ředitelství Samsungu a centrum informačních systémů v Americe.

Masivní R&D komplex by se měl nacházet severně od centra města San Jose. Designově se na projektu podílí NBBJ, jež bude mít pod správou celkovou vizáž komplexu, garáží, vybavení a pavilonu. Samsungu se tak povedlo provést tyto významné pohyby díky státní a místní daňové úlevě. Slevu přislíbili i energetické společnosti EE Times, Pacific Gas & Electric. Do výstavby se zapojil i guvernér Kalifornie, volně přeloženo.

„Samsung a expanze v Kalifornii je skvělá zpráva a dále posiluje úlohu státu jako světového lídra v oblasti inovací,“ řekl guvernér Kalifornie Jerry Brown, v prohlášení v srpnu. „Tady je právě ten případ, kdy vláda a obchodní správa pracuje společně aby měli užitek všichni.“

Díky těmto informacím si můžeme představit velkou expanzi produktů na trhu, kterému dominuje cupertinský gigant, jež si teď asi zoufá. Nicméně přejeme společnosti Samsung, ať se jí veledílo podaří a najde si mnoho spokojených zákazníků i v USA. Přejete společnosti drtivou expanzi i v USA? Určitě se o své názory podělte do komentářů.Autor

             

Martin Kohout

Deset let administrátorem. Oblíbené tagy: iPhone, Apple, smartphony a SEO.

Tady jsem doma: https://freebit.cz

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!